ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher. V last 32 jsem hrál s velmi dobrým ruským hráčem Iliou Nekleenovem, který potvrdil své kvality a porazil mě 7:2. Trochu mě mrzí, že jsem do tohoto zápasu nevstoupil lépe, ale už s tím nic neudělám. Teď se budu soustředit na zítřejší týmy a zbylé disciplíny.

 

Milan Tomeček

V desitce v prvním zápase jsem dostal jako prvního Fina kterej hrál poměrně slušně. ze začátku jsem dělal dost chyb a prohrával jsem 0:3 poté jsem si vzal time out abych se uklidnil a skóre jsem vyrovnal na 3:3 poté vyhrál jeden frame a poté jsem dohrál celej zápas na 6:4. Další zápas jsem hrál s Polákem kterej hrál hodně dobře.Podle mého výkonu jsem dělal zbytečné chyby a dával jsem mu moc šancí při otevřeném stole. Tento zápas jsem prohrál 1:6. Poslední zápas jsem hrál s Němcem s kterým jsem nehrál svůj standard a dal jsem mu 3 dárky přičemž jsem mohl vyhrát zápas 6:3 místo toho jsem ho prohrál 3:6.

 

Calvin Washburn

První zápas prohra 3:7 proti Sanjin. Druhý zápas na konci B strany velmi těsná výhra 7:6. Potom v poslední 32 jsem hrál hrozně a prohrál 2:7.

 

Filip Lebduška

10 ball pro mne bohužel nebyl o nic úspěšnější nežli 14.1 nekonečná. V prvním zápase jsem dostal Shopik Uladzislau. První dvě hry naneštěstí úřadovala smůla v podobě dvou „shocků“ na předposledních koulích … Toto soupeře dostalo do sedla a předváděl v podstatě bezchybnou hru, kterou dotáhl až do konce a já už neměl kromě opravdu vydřených šancí možnost se zápasem něco udělat
Druhý zápas jsem hrál proti Viitanen William. Zápas to byl kvalitativně vyrovnaný, nedělali jsme ani jeden moc chyb, jediné co, tak jsem si nešťastně nahrál na jednu desítku, kterou jsem minul a 3 zkažené pozice bílé koule, po kterých jsem se musel dostávat ze svých jistot, toto rozhodlo.
Myslím si, že jsem udělal vše co bylo v mých silách a zahrál jsem dva pěkné zápasy, jediné co chybělo byla trocha štěstí, tak držte palce ať se ho ta trocha dostaví.

 

Veronika Hubrtová

Hned na začátku řeknu, že jsem věřila ve více než jen jeden vyhraný zápas. První zápas tomu i nasvědčoval, že konečně trochu hraji trochu svoji hru bez křeče a ustrašenosti. První výhra nad Silvií Gaudino z Itálie. To byl povedený zápas z mé strany, i když pár chyb tam samozřejmě bylo. Druhý zápas proti Olivii Czuprynské z Polska byl jiný šálek kávy. Olívia mě tam jednoduše moc nepouštěla a když už ano, já netrestala. Prohra 1-6. Další zápas v B straně pavouka mě čekala Pia Filler. Technicky velice dobrá hráčka, ale od začátku jsem věděla, že s ní mohu hrát. Dostala jsem se do vedení, ale bohužel udělala dvě zásadní chyby. Netrefená desítka na 3-0 a pak další devítka. Ona se vrátila do zápasu, který hrála velmi pomalu, ale ve chvíli nasazení časového rozhodčího jí čas nedělal problém a skvěle svou hru změnila. Poté už byla na koni ona, a já bohužel už nereagovala. Desítka končí, doufám, že navážu na zápas s Italkou. Takovou hru bych chtěla předvádět.

 

Jan Mrňák

Díky volnému losu v prvním kole jsem se dostal na stůl až ve čtyři odpoledne a moc si toho ze zápasu nepamatuji. Výraz ve tváři norského soupeře se mi vůbec nelíbil, ale hrál celkem slušně a já nepodal dobrý výkon. Dotáhnul jsem sice z 1:4 na 5:5, potom ale stejně 7:5 prohrál. Nepočítá se zkrátka výraz obličeje nýbrž potopené desítky. Stejně se ale budu dál snažit si to užívat.Na konci B mě čekal německý soupeř, kterého znám. Uvolněná atmosféra v devět ráno přispěla určitě k tomu, že jsme hráli docela pěkně. Pár slušných jistot, nějaká ta náhodná jistota a pár chyb na obou stranách nás přivedlo k nasazení časového rozhodčího za stavu 5:5 myslím. Hned první frame s časem jsem dal čistou ;-) Asi bych měl hrát celkově rychleji… V další hře bylo pár hrubých chyb z obou stran a vrcholem byla asi ne úplně jednoduchá desítka na vítězství, kterou jsem nejen nedal, ale ještě jsem potopil bílou. V poslední hře nebylo po rozstřelu co hrát a po chvilce přetahování se dostal na stůl soupeř a hezky to dohrál. Potěšilo mě, že potom hrál asi ještě lépe a dostal se minimálně do čtvrtfinále. 

 

Marek Hajdovský

V 10ball byl mým prvním soupeřem juniorský mistr Evropy Andreas Madsen z Norska. Přežil jsem počáteční nervozitu skrz dobrou defenzivu a pak jsem hrál už v pohodě, naopak soupeř znervózněl a začal dělat chyby. Výsledek 8:3 pak odpovídá předvedené hře. V dobré hře jsem pokračoval i ve 2.kole, ale tady na mě čekal člen evropského týmu pro Mosconi Cup 2017 David Alcaide. K tomuto zápasu můžu říct asi tolik, že každý získaný bod byl 100% zasloužený a každá chyba byla potrestána, neskutečně jsem si tuhle bitvu užil. I David mě chválil za pěkný souboj, takže i když skóre bylo 3:8, tak jsem z toho zápasu měl skvělý pocit. Tenhle pocit bohužel nepřetrval do dalšího zápasu s Norem Matiasem Saetre, který jsem si zkazil vlastní hloupostí sám ještě před jeho začátkem, když jsem si k večeři dal z nevědomosti jídlo obsahující lepek. Tím jsem sám sobě s mojí alergií na lepek vystavil konečnou, moje hra přestala kompletně fungovat a soupeř, který nehrál příliš dobře, moji nemohoucnost prostě využít musel. Sice jsem bojoval, ale bez strku a míření to na lepší výsledek než 4:8 nestačilo. Tohle mě štve mnohem víc, než kdybych hrál špatně, ale minulost nezměním, musím se dívat na další disciplíny.

 

Jan Meisner

První zápas proti Rusovi, rychlý a útočný od obou. Oba jsme se trápili na breaku, takže rozhodovaly dohrávky. V rozhodující hře mu spadla bíla, já se ale hned druhým přívodem ztratil, zkusil jsem véčko, které nevyšlo a byl konec.
Druhý zápas proti Kypranovi jsem začal dobře, vytvořil jsem si pohodlný náskok, skvěle mi chodily breaky, ze kterých jsem dělal body plus pár jeho nespadlých a i přes pár chyb ke konci jsem vyhrál 8:5.
Na konci b-strany těžký soupeř z Dánska, který porazil v prvním kole Davida Žalmana. Musím říct, že to byl ode mě zatím nejlepší zápas tady na turnaji. Poziční hra, potápění, hra na jistotu, breaky, celkově uvolněná hra, prostě vše se sešlo tak jak mělo, a i přes jeho dobrou hru z toho bylo vítezství 8:6.
Za čarou v last 64 jsem se nalosoval k 18ti letému Rusovi, juniorský mistr světa. Zápas od začátku až do konce bez breaku, což mě překvapilo, protože zápasy předtím byly v tomto nadprůměrný a nedělal jsem nic jinak. Do poloviny zápasu, stavu 3:4 to byly spíš taktické hry, na kterých jsem udělal dva body, což mě taky překvapilo. :D Pak přišlo pár zbytečných chyb ode mě a soupeř je využil.
Desítku hodnotím i tak pozitivně, hraje se mi lehce, uvolněně a bez stresu.

 

David Žalman

V prvním zápase 10ball jsem se nalosoval na Kristoffersena, cítili jsme se hodně nervózně a bylo to velice znát na naší hře. Kasper se chytil dříve než já a proto jsem si za stavu 1:4 vzal timeout. Když jsem se vrátil, řekl jsem si pojďme do toho, ovšem hnedka z rozstřelu bum bílá. Další hra jump a bum bílá. Další rozstřel bum bílá, prostě jsem se neměl kde chytnout a skončilo to 2:8. Druhý zápas nebyl o moc lehčí s Mariuszem Skonecznym. Celou dobu jsem vedl a hrál opravdu velice slušné jistoty, ale bohužel na Poláky to evidentně nestačí. 3x měl dva fauly a ani jednou se mi nepodařilo ho donutit na třetí. Konečné skóre bylo 5:8.

 

Petr Urban

První zápas jsem hrál s domácím Holanďanem Rempe. Zápas byl vyrovnaný s několika chybami na obou stranách. V zápase nastala za stavu 4:5 v můj neprospěch zajímavá situace. K protihráči přišel rozhodčí, že má na stole mobilní telefon a to znamená ztrátu hry tudíž stav 5:5. Následující hru se mi nepodařilo dohrát a prohrávám 5:6. V tu chvíli dorazil další rozhodčí, že rozhodnutí bylo špatné, že Holanďan měl dostat pouze napomenutí a odečetl mi bod = 4:6. Kdybych s tímto rozhodnutím nesouhlasil, nemohli by mi bod zpětně odebrat, ale to mě bohužel v zápalu boje nenapadlo a je to pro mě ponaučení pro příště a v zápase nakonec prohrávám 6:8. V B straně mě čekal Slovinec Zajc Miha. V zápase se mi daří už mnohem lépe a vyhrávám přesvědčivě 8:2. Na konci B strany mě čekal Švéd Adrian Weiss. Zápas byl kvalitní s řadou bezchybných dohrávek. Soupeř v úvodu při přetahované na jistotách trefuje 2x těžké dlouhé véčko a ujímá se vedení 4:1. Beru si time-out a soupeř ihned hraje čistou a náskok 5:1 se mi daří zkorigovat pouze na 5:8. V zápase jsem byl nejvíce spokojen se svým výkonem, ale bohužel soupeř mi žádnou šanci nedal. Věřím v další šance na následujících disciplínách. :D

 

Roman Hybler

První zápas jsem vyhrál lehce. Cítil jsem se dobře od čtrnáctky, tak jsem si to vzal sebou a vyhrál 8-4. Dalšího soupeře jsem vůbec neznal. Byl to Španěl a oba dva jsme začali špatně a pak jsem se do toho dostal. Prohrával jsem 3-4 a pak jsem to zvrátil na 7-4 a pak nevím, co se stalo. A najednou z ničeho nic hrál on dobře a já jsem už jen 2x šel na stůl do basy a nebylo to nic skvělého, ale on to využil a dohrál. Jeho hry taky dohrál a tak jsem prohrál 7-8. Další zápas s Nickem van den Bergem. Znám ho, už jsem s ním hodně krát hrál a měl jsem dobrý pocit. Ze začátku jsem vedl 1-0. Udělal jsem jednu chybu a zdálo se, že to bude 1-5, ale on udělal chybu na desítku, tak jsem snížil na 2-4. A pak jsem hrál perfektně do stavu 7-5 pro mě a pak jsem měl, no víš jak to je, potřebuješ trošku štěstí u breaku, to jsem neměl a ke konci jsem měl smůlu jednou s basou, že to viděl o centimetr asi a pak další, když jsem byl zabasovanej a hrál jsem přes mantinel, že když trefím osmičku, tak by spadla jednička doprostřed. Ale to jsou takovýhle malý štěstí a to člověk potřeboval, ale to nešlo, neměl jsem ho a tak jsem prohrál. Ale hrajeme týmy a tak věřím, že to zvládneme proti Slovákům, je to malé derby, tak doufám, že to vyhrajeme.

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Další zpravodajství

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 2. hrací den

Federal Cup 2019  2. hrací den

Práve začíná druhý hrací den utkání reprezentačních poolbilliardových výběrů ČR a SR, kdy český tým po prvním dni vede nad výběrem Slovenska 8-3. Zápis výsledků a nasazení do zápasových bloků  ZDE. Zápasy lze on line sledovat na tomto live streamu.
VVspoolbilliard.

 

FEDERAL CUP začal

FEDERAL CUP 2019

Právě se v obchodním centru Chodov odehrává 7. ročník utkání reprezentací České a Slovenské republiky FEDERAL CUP 2019.

Live stream můžete sledovat na tomto odkazu.

 

Výsledky jednotlivých zápasů jsou na zde.

Přejeme dobrý strk hráčům obou reprezentačních výběrů.

 

VVs poolbilliard

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

I. kolo ČPTour 2019

Dnes se hraje první kolo České poolové tour 2019 Open 8 ball.

Hrají se skupiny ve dvou hernách, Balabuška Praha a Harlequin Praha, do pěti vítězných, střílí vítěz, postupují tři ze skupiny, kromě té, kde jsou čtyři lidé, nedorazil Dávid Erös ze zdravotních důvodů.

Sledujte jako vždy on-line na našem výsledkovém servisu.

Nasazení hráčů do heren – ČPTour OPEN 8 ball

Nasazení bylo provedeno podle souhrnného žebříčku ČPTour 2018 + MČR jednotlivců 2018, hráči, kteří uvedené soutěže minulý rok nehráli, byli nasazení náhodně.

Je nalosováno do jedenácti skupin, devět pětičlenných a dvě šestičlenné. Postup ze skupiny do pavouka je podle soutěžního řádu.

Postupují všichni z prvního a druhého místa, ze třetích míst deset, tedy jeden nepostupující z třetího místa.

O postupu z třetích míst rozhoduje:

1) koeficient vyhrané/ prohrané hry ze zápasů ve skupině

2) při rovnosti koeficientů porovnání, v kolikačlenné skupině tohoto koef. hráč dosáhl. Kdy při rovnosti koeficientů hráče ze skupiny 5ti členné a 5členné by byl lépe hodnocen hráč ze skupiny 6tičlenné.

3) V případě, kdy nebude možné určit postupujícho hráče, bude rozhodnuto o postupujícím formou penalt

Nasazení_I_kolo_ČPTour v pdf

 

 

 

 

 

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1936.5
2 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1472.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1468.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1456.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1346.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1306.9
7 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1304.8
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1262.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1221.3
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1214.4
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1139.3
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1123.8
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1123.7
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.2
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1061.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí