ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher. V last 32 jsem hrál s velmi dobrým ruským hráčem Iliou Nekleenovem, který potvrdil své kvality a porazil mě 7:2. Trochu mě mrzí, že jsem do tohoto zápasu nevstoupil lépe, ale už s tím nic neudělám. Teď se budu soustředit na zítřejší týmy a zbylé disciplíny.

 

Milan Tomeček

V desitce v prvním zápase jsem dostal jako prvního Fina kterej hrál poměrně slušně. ze začátku jsem dělal dost chyb a prohrával jsem 0:3 poté jsem si vzal time out abych se uklidnil a skóre jsem vyrovnal na 3:3 poté vyhrál jeden frame a poté jsem dohrál celej zápas na 6:4. Další zápas jsem hrál s Polákem kterej hrál hodně dobře.Podle mého výkonu jsem dělal zbytečné chyby a dával jsem mu moc šancí při otevřeném stole. Tento zápas jsem prohrál 1:6. Poslední zápas jsem hrál s Němcem s kterým jsem nehrál svůj standard a dal jsem mu 3 dárky přičemž jsem mohl vyhrát zápas 6:3 místo toho jsem ho prohrál 3:6.

 

Calvin Washburn

První zápas prohra 3:7 proti Sanjin. Druhý zápas na konci B strany velmi těsná výhra 7:6. Potom v poslední 32 jsem hrál hrozně a prohrál 2:7.

 

Filip Lebduška

10 ball pro mne bohužel nebyl o nic úspěšnější nežli 14.1 nekonečná. V prvním zápase jsem dostal Shopik Uladzislau. První dvě hry naneštěstí úřadovala smůla v podobě dvou „shocků“ na předposledních koulích … Toto soupeře dostalo do sedla a předváděl v podstatě bezchybnou hru, kterou dotáhl až do konce a já už neměl kromě opravdu vydřených šancí možnost se zápasem něco udělat
Druhý zápas jsem hrál proti Viitanen William. Zápas to byl kvalitativně vyrovnaný, nedělali jsme ani jeden moc chyb, jediné co, tak jsem si nešťastně nahrál na jednu desítku, kterou jsem minul a 3 zkažené pozice bílé koule, po kterých jsem se musel dostávat ze svých jistot, toto rozhodlo.
Myslím si, že jsem udělal vše co bylo v mých silách a zahrál jsem dva pěkné zápasy, jediné co chybělo byla trocha štěstí, tak držte palce ať se ho ta trocha dostaví.

 

Veronika Hubrtová

Hned na začátku řeknu, že jsem věřila ve více než jen jeden vyhraný zápas. První zápas tomu i nasvědčoval, že konečně trochu hraji trochu svoji hru bez křeče a ustrašenosti. První výhra nad Silvií Gaudino z Itálie. To byl povedený zápas z mé strany, i když pár chyb tam samozřejmě bylo. Druhý zápas proti Olivii Czuprynské z Polska byl jiný šálek kávy. Olívia mě tam jednoduše moc nepouštěla a když už ano, já netrestala. Prohra 1-6. Další zápas v B straně pavouka mě čekala Pia Filler. Technicky velice dobrá hráčka, ale od začátku jsem věděla, že s ní mohu hrát. Dostala jsem se do vedení, ale bohužel udělala dvě zásadní chyby. Netrefená desítka na 3-0 a pak další devítka. Ona se vrátila do zápasu, který hrála velmi pomalu, ale ve chvíli nasazení časového rozhodčího jí čas nedělal problém a skvěle svou hru změnila. Poté už byla na koni ona, a já bohužel už nereagovala. Desítka končí, doufám, že navážu na zápas s Italkou. Takovou hru bych chtěla předvádět.

 

Jan Mrňák

Díky volnému losu v prvním kole jsem se dostal na stůl až ve čtyři odpoledne a moc si toho ze zápasu nepamatuji. Výraz ve tváři norského soupeře se mi vůbec nelíbil, ale hrál celkem slušně a já nepodal dobrý výkon. Dotáhnul jsem sice z 1:4 na 5:5, potom ale stejně 7:5 prohrál. Nepočítá se zkrátka výraz obličeje nýbrž potopené desítky. Stejně se ale budu dál snažit si to užívat.Na konci B mě čekal německý soupeř, kterého znám. Uvolněná atmosféra v devět ráno přispěla určitě k tomu, že jsme hráli docela pěkně. Pár slušných jistot, nějaká ta náhodná jistota a pár chyb na obou stranách nás přivedlo k nasazení časového rozhodčího za stavu 5:5 myslím. Hned první frame s časem jsem dal čistou ;-) Asi bych měl hrát celkově rychleji… V další hře bylo pár hrubých chyb z obou stran a vrcholem byla asi ne úplně jednoduchá desítka na vítězství, kterou jsem nejen nedal, ale ještě jsem potopil bílou. V poslední hře nebylo po rozstřelu co hrát a po chvilce přetahování se dostal na stůl soupeř a hezky to dohrál. Potěšilo mě, že potom hrál asi ještě lépe a dostal se minimálně do čtvrtfinále. 

 

Marek Hajdovský

V 10ball byl mým prvním soupeřem juniorský mistr Evropy Andreas Madsen z Norska. Přežil jsem počáteční nervozitu skrz dobrou defenzivu a pak jsem hrál už v pohodě, naopak soupeř znervózněl a začal dělat chyby. Výsledek 8:3 pak odpovídá předvedené hře. V dobré hře jsem pokračoval i ve 2.kole, ale tady na mě čekal člen evropského týmu pro Mosconi Cup 2017 David Alcaide. K tomuto zápasu můžu říct asi tolik, že každý získaný bod byl 100% zasloužený a každá chyba byla potrestána, neskutečně jsem si tuhle bitvu užil. I David mě chválil za pěkný souboj, takže i když skóre bylo 3:8, tak jsem z toho zápasu měl skvělý pocit. Tenhle pocit bohužel nepřetrval do dalšího zápasu s Norem Matiasem Saetre, který jsem si zkazil vlastní hloupostí sám ještě před jeho začátkem, když jsem si k večeři dal z nevědomosti jídlo obsahující lepek. Tím jsem sám sobě s mojí alergií na lepek vystavil konečnou, moje hra přestala kompletně fungovat a soupeř, který nehrál příliš dobře, moji nemohoucnost prostě využít musel. Sice jsem bojoval, ale bez strku a míření to na lepší výsledek než 4:8 nestačilo. Tohle mě štve mnohem víc, než kdybych hrál špatně, ale minulost nezměním, musím se dívat na další disciplíny.

 

Jan Meisner

První zápas proti Rusovi, rychlý a útočný od obou. Oba jsme se trápili na breaku, takže rozhodovaly dohrávky. V rozhodující hře mu spadla bíla, já se ale hned druhým přívodem ztratil, zkusil jsem véčko, které nevyšlo a byl konec.
Druhý zápas proti Kypranovi jsem začal dobře, vytvořil jsem si pohodlný náskok, skvěle mi chodily breaky, ze kterých jsem dělal body plus pár jeho nespadlých a i přes pár chyb ke konci jsem vyhrál 8:5.
Na konci b-strany těžký soupeř z Dánska, který porazil v prvním kole Davida Žalmana. Musím říct, že to byl ode mě zatím nejlepší zápas tady na turnaji. Poziční hra, potápění, hra na jistotu, breaky, celkově uvolněná hra, prostě vše se sešlo tak jak mělo, a i přes jeho dobrou hru z toho bylo vítezství 8:6.
Za čarou v last 64 jsem se nalosoval k 18ti letému Rusovi, juniorský mistr světa. Zápas od začátku až do konce bez breaku, což mě překvapilo, protože zápasy předtím byly v tomto nadprůměrný a nedělal jsem nic jinak. Do poloviny zápasu, stavu 3:4 to byly spíš taktické hry, na kterých jsem udělal dva body, což mě taky překvapilo. :D Pak přišlo pár zbytečných chyb ode mě a soupeř je využil.
Desítku hodnotím i tak pozitivně, hraje se mi lehce, uvolněně a bez stresu.

 

David Žalman

V prvním zápase 10ball jsem se nalosoval na Kristoffersena, cítili jsme se hodně nervózně a bylo to velice znát na naší hře. Kasper se chytil dříve než já a proto jsem si za stavu 1:4 vzal timeout. Když jsem se vrátil, řekl jsem si pojďme do toho, ovšem hnedka z rozstřelu bum bílá. Další hra jump a bum bílá. Další rozstřel bum bílá, prostě jsem se neměl kde chytnout a skončilo to 2:8. Druhý zápas nebyl o moc lehčí s Mariuszem Skonecznym. Celou dobu jsem vedl a hrál opravdu velice slušné jistoty, ale bohužel na Poláky to evidentně nestačí. 3x měl dva fauly a ani jednou se mi nepodařilo ho donutit na třetí. Konečné skóre bylo 5:8.

 

Petr Urban

První zápas jsem hrál s domácím Holanďanem Rempe. Zápas byl vyrovnaný s několika chybami na obou stranách. V zápase nastala za stavu 4:5 v můj neprospěch zajímavá situace. K protihráči přišel rozhodčí, že má na stole mobilní telefon a to znamená ztrátu hry tudíž stav 5:5. Následující hru se mi nepodařilo dohrát a prohrávám 5:6. V tu chvíli dorazil další rozhodčí, že rozhodnutí bylo špatné, že Holanďan měl dostat pouze napomenutí a odečetl mi bod = 4:6. Kdybych s tímto rozhodnutím nesouhlasil, nemohli by mi bod zpětně odebrat, ale to mě bohužel v zápalu boje nenapadlo a je to pro mě ponaučení pro příště a v zápase nakonec prohrávám 6:8. V B straně mě čekal Slovinec Zajc Miha. V zápase se mi daří už mnohem lépe a vyhrávám přesvědčivě 8:2. Na konci B strany mě čekal Švéd Adrian Weiss. Zápas byl kvalitní s řadou bezchybných dohrávek. Soupeř v úvodu při přetahované na jistotách trefuje 2x těžké dlouhé véčko a ujímá se vedení 4:1. Beru si time-out a soupeř ihned hraje čistou a náskok 5:1 se mi daří zkorigovat pouze na 5:8. V zápase jsem byl nejvíce spokojen se svým výkonem, ale bohužel soupeř mi žádnou šanci nedal. Věřím v další šance na následujících disciplínách. :D

 

Roman Hybler

První zápas jsem vyhrál lehce. Cítil jsem se dobře od čtrnáctky, tak jsem si to vzal sebou a vyhrál 8-4. Dalšího soupeře jsem vůbec neznal. Byl to Španěl a oba dva jsme začali špatně a pak jsem se do toho dostal. Prohrával jsem 3-4 a pak jsem to zvrátil na 7-4 a pak nevím, co se stalo. A najednou z ničeho nic hrál on dobře a já jsem už jen 2x šel na stůl do basy a nebylo to nic skvělého, ale on to využil a dohrál. Jeho hry taky dohrál a tak jsem prohrál 7-8. Další zápas s Nickem van den Bergem. Znám ho, už jsem s ním hodně krát hrál a měl jsem dobrý pocit. Ze začátku jsem vedl 1-0. Udělal jsem jednu chybu a zdálo se, že to bude 1-5, ale on udělal chybu na desítku, tak jsem snížil na 2-4. A pak jsem hrál perfektně do stavu 7-5 pro mě a pak jsem měl, no víš jak to je, potřebuješ trošku štěstí u breaku, to jsem neměl a ke konci jsem měl smůlu jednou s basou, že to viděl o centimetr asi a pak další, když jsem byl zabasovanej a hrál jsem přes mantinel, že když trefím osmičku, tak by spadla jednička doprostřed. Ale to jsou takovýhle malý štěstí a to člověk potřeboval, ale to nešlo, neměl jsem ho a tak jsem prohrál. Ale hrajeme týmy a tak věřím, že to zvládneme proti Slovákům, je to malé derby, tak doufám, že to vyhrajeme.

Další hlavní zprávy

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

Billiard Stars vítězí na MR týmů!

Uplynulý víkend proběhla poslední mistrovská soutěž v roce 2018, a to mistrovství republiky týmů.

Soutěž se odehrála v krásném klubu Řipská Praha, výsledky bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu a také v živém vstupu, který zajišťoval Luboš Louda.

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem MR 14.1 a čtyřboje MR

Blahopřeji k zisku mistra ČR ve 14.1 nekonečné a zároveň vítězství v čtyřboji.

Čekal jsi takový úspěch? Že vyhraješ nad ikonou českého kulečníku Michalem Gavenčiakem?

Další zpravodajství

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Nabídkové řízení

Vážené kluby – herny,

uveřejňujeme nabídkové řízení na rok 2019.

Jsou tam některé novinky, prosím, pozorně si je přečtěte.

Zejména se jedná o osvětlení stolů a povinnost klubů podílet se na propagaci jednotlivých akcí.

Podklady je možné odeslat do 10.12.2018, 16:00 hodin.

Nabídkové řízení.

Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

Billiard Stars vítězí na MR týmů!

Uplynulý víkend proběhla poslední mistrovská soutěž v roce 2018, a to mistrovství republiky týmů.

Soutěž se odehrála v krásném klubu Řipská Praha, výsledky bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu a také v živém vstupu, který zajišťoval Luboš Louda.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1774
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1493.1
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1405.9
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1357.5
5 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1318.7
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1297.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1233.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1221.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1219.2
10 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1212.6
11 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1208.6
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1172.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1151.9
14 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
15 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1125.3
16 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1104.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí