ME 2018 – 9 ball přinesla bronz pro Veroniku Hubrtovou!

 

Poslední disciplína byla 9 ball, do které se zapojilo našich 14 hráčů. Co se týká výsledků, určitě to byla disciplína nejúspěšnější a to díky bronzové medaili Veroniky Hubrtové, která tímto výsledkem rozšířila svou sbírku medailí na devět. Její výsledek bude pravděpodobně znamenat i nominaci na MS žen v 9 ball.

 

Veronika Hubrtová

Ani nevím jak začít toto shrnutí. Ale tak tedy popořadě. Los mi hned do prvního kola určil Jasmin Ouschan. Prostě paráda na začátek do poslední disciplíny :D Neudělala jsem moc chyb, ale Jasmin je naprosto chladnokrevně trestala. Navíc můj rozstřel byl naprosto katastrofální, a tak mě poté mých soft breakách vždy basovala a já se vlastně na nic podstatného nedostala. Prohra 2-7 byla naprosto zasloužená. Poté jsem viděla, že na mě spadla po překvapivé prohře Běloruska Yana Shut, která vyhrála několik dní předtím 10 ball, ve finále právě proti Jasmin 6-2! To už jsem se pomalu balila na cestu a vymýšlela nějaký výlet. Ale nevzdala jsem to. Yana vedla už 3-0, kdy jsem snížila pomocí „prasátka“. No a asi jí to celkem dost rozhodilo, protože začala chybovat. Dárek dvě či tři koule nebyl problém. Navíc jí určitě nepomohlo ani bouřlivé fandění spoluhráčů z týmu, kdy tleskali jak kdybych vyhrála turnaj a já dala 8 a 9 po faulu :D Takže Yana se rozložila, já brala co mi dala, sem tam něco uklohnila a byť jsem hrála strašně, tak jsem vyhrála 7-3.

Následoval los, který když se podíváme na Last32 byl papírově celkem přívětivý. Čekala mě Švýcarka Claudia von Rohr na kterou jsem si celkem věřila, i když pro ní hovoří zkušenosti a pravidelná účast na EuroTourech pro ženy. Po celkem vyrovnané bitvě jsem vyhrála 7-5. Následovala Běloruska Marghyta Fefileva. Ta je nastupující generací mladých hráček hladových po vítězství. Ale já jsem se koncentrovala na každou kouli naprosto skvěle, prostě jsem cítila, že je to můj zápas a nedovolím jí vyhrát. Vedla jsem 5-2 kdy si vzala Time-out, ten zafungoval a tak snížila na 5-4. To jsem si ho vzala já, David Žalman jako vždy šel za mnou a povzbuzoval mě. Zvýšila na 6-4 a ona pak ještě uhrála bod, ale to už bylo vše. Výhra 7-5 znamenala postup do čtvrtfinále, což byl můj osobní cíl, i když jsem věděla, že budu potřebovat pomoci jak od fanoušků, protihráčů, a od sebe aby se vše sešlo. Super byla jsem tam.

K tomu mi David a ostatní říkali, že ve čtvrtfinále je Lopez a ne Oliwia Czuprynska, což opět papírově bylo lepší. Boj o medaili pro mě byl před ME nepředstavitelný a teď proti mně stála Silvia, se kterou mám asi pozitivní zápasovou bilanci. Krotit emoce, soustředit se, myslet krok za krokem byla celkem velká honička. Ale měla jsem štěstí, protože zpočátku, když jsem byla nervozní a koncentrace nebyla top, mi má protihráčka dala nějaký „dárečky“. Nicméně pak jsem začala hrát dobře a dostala se do vedení 6-4. Dostala jsem se na stůl – jednoduchá dohrávka každého při pohledu na stůl napadlo, i mě ;) Nahraju si na 4 trošku více z úhlu. Přívod na šestku nebyl tolik složitý, ale chtělo to zahrát svižně, jak jsem zvyklá, tahákem se spodní rotací. A ejhle… Cuk, škub, nervíky. Bílá šla přímo do šestky, a ta nešla hrát do díry. Zahrála jsem basu, aby se bílá dostala zpět co nejvíce k zelené, ale byl tam prostor, a Silvia dohrála. Následně zahrála tuším dohrávku a skóre bylo 6-6.  Z mého rozstřelu nic nespadlo, série jistot skončila tím, že jsem dala faul na dvojku a k tomu rozrazila problém trojku. Silvia tak měla faul a jednoduchý stul na dohrávku. Při pohledu na stůl jsem si říkala, že už je se mnou konec. Ale její nervy asi taky nic moc, a vyklepala kouli číslo osm. Dohrála jsem to, měla vnitřně radost, mohla jsem jí porazit 7-4 a jásat, takhle jsem v tichosti radost měla uvnitř a jí s lítostí potřásla rukou.

Postup do semifinále byl ultra bomba. Sice proti Jasmin, ale top. V semi jsem toho moc nepředvedla, možná jsem se i lekla, že Jasmin kazila. Nervozita, možná i nabitý program, od rána jsem se nezastavila, nejedla a proti Jasmin mé zápasy trvaly déle, takže prohra 7-1 byla naprosto zasloužená, protože jsem nevyužila jejích chyb a že jich bylo více než v tom prvním zápase.

Celkově musím poděkovat členům našeho týmu, ať už hráčům či doprovodu, za ohromnou podporu, fandění, povzbuzování kdy mi to nešlo. Za parádní volný čas při sportu či výletech nebo jen posezení a klábosení. Každý z nich má na medaili svůj podíl a mamka s Andrejkou ten největší.

 

David Žalman

Losování 9ball s volným losem v prvním kole by pro někoho byl úspěch, ovšem po třech dnech volna bych radši uvítal soupeře. V sobotu jsem narazil na Juva, Markus z Finska a jeho extrémně pomalá hra a osobitý styl mě natolik rozhodil, že jsem se nedokázal dostat do tempa prohrál jsem tedy 4:9 a další zápas jsem měl až zase za dva dny.

Bohužel toto natahování ME kdy se člověk nedokáže dostat do hracího tempa mě vůbec nevyhovuje, komu by taky vyhovovalo. V pondělí mě tedy čekal další zápas s Klasovic, Andreja ze Srbska, který měl hrací tempo jako já, bohužel já jsem však už byl tak zdeptaný čekáním a teplem, že i tak jsem se již nedokázal chytit a zachránit a proto moje ME ukončila prohra 2:9.

Jsem rád, že se tam sešla tak super parta, bez které bych na to ME vzpomínal jen ve špatném. Díky celému Czech Teamu bylo to super.

 

Petr Urban

9Ball jsem záhájil se soupeřem z Lucemburska Zhu Dali. V zápase se mi dařilo trestat soupeřovi chyba a vítězím 9:4 bez sebe menších problémů. V dalším kole mě čekal nasazený Rakušan ( mistr světa ve dvojicích ) Mario He. V úvodu zápasu netrefuji poměrně jednoduchou osmičku a soupeř mi utíká na 7:1. Podaří se mi snížit na 5:7 a soupeř si bere time-out. Následující dvě hry vyhrává Mario po přetahované na jistotách a prohrávám 5:9.

Na konec B strany padám ke zkušenému soupeři ze Švýcarska Dimitri Jungo. Zápas je celou dobu vyrovnaný. V závěru se mi bohužel nedaří dohrát čistou hru na stav hill-hill a v zápase prohrávám 7:9 a tím pro mě končí ME 2018.

Byli jsme v perfektním kolektivu a jsem rád, že to Verča zakončila medailovým úspěchem.!!!

 

Roman Hybler

Devítku jsem v prvním zápase hrál se Skonecznym 5-9. Měl jsem sice možnosti to vyhrát, ale on hrál docela dobře, ten výsledek byl fajn. Pak jsem vyhrál s Kováčem 9-4. Jsem se necítil vůbec dobře, ale Kováč nehrál moc dobře a tak jsem to zvládnul vyhrát, za což jsem rád.

No a další zápas byl až další den. To je největší problém, mít jeden zápas za den, nevíš jak se cejtíš, a pak ráno zase a tak jsem hrál proti …… a s tím jsem vyhrál 9-5. A pak začal zase nový turnaj. Nalosovanej jsem byl proti Ekonomopulos. Měl jsem možnosti vyrovnat na 6-6, ale já jsem to neudělal a udělal jsem dvě lehký chyby na konec a tak jsem vypadl. Škoda no, ale bylo to fakt dobrý. Taky musím říct, že celej tým tam se díval.

Tým byl super tenhle rok a myslím, že jsme měli hezkej čas tady.

  

Marek Hajdovský

V poslední disciplíně ME devítce jsem do 1.kola dostal ruského soupeře Andreye Seroshtana. S Andreyem se dobře znám, je to člen moskevského týmu „Billiard Brothers“, což je skupina mladých svěřenců špičkového holandského trenéra Johanna Ruisjinka, kteří v současné době tvoří jádro ruské reprezentace. Zápas samotný byla krásná šachová partie, kdy téměř v každé hře probíhala taktická bitva o nadvládu nad stolem. A Andrey byl při hraní jistot prostě o kousek přesnější, stejně tak v poziční hře. I přes porážku 5:9 jsem měl ze své hry dobrý pocit a určitě mi to ukázalo, co musím ve své hře zlepšit, aby byl příště výsledek takového zápasu obráceně.

V béčku jsem měl konečně trošku štěstí, takže jsem se díky volnému losu dostal rovnou na konec béčka, kde jsem šel hrát s Alenem Muratovicem z Bosny a Herzegoviny. Roman Hybler mě před zápasem varoval, že můj soupeř rozhodně nehraje špatně, což se potvrdilo. Dost dlouho jsme se o zápas přetahovali, střídali jsme oba krásné dohrávky s relativně hloupými chybami, naštěstí já byl ten, kdo ty chyby přestal dělat jako první, navíc se přidalo i trošku štěstí, které mi chybělo v předchozích disciplínách, takže jsem zápas dotáhl do vítězného konce 9:6. Tím jsem konečně postoupil do single KO pavouka. Mým losem byl mladý Holanďan Jan Rempe – brutální luostřelec s o něco slabší defenzívou. Zápas byl vyrovnaný, nicméně můj rozstřel moc nefungoval a když se přidala i jedna hloupá chyba, ocitl jsem se na hraně vyřazení 5:8. Naštěstí pro mě soupeř udělal svoji první opravdu hloupou chybu v zápase na stole, kde nebyl v podstatě problém, a já tím dostal hozené záchranné lano. A po něm jsem vyšplhal až do stavu 8:8, kde po rozstřelu na stole vznikla pozice, která byla v podstatě nedohratelná. Což bylo v danou chvíli dobře, neboť iniciativa byla na straně mého soupeře a já se jen bránil jeho jistotám. Nicméně povedlo se mi trefit z velmi nepříjemné pozice o 2 mantinely resafe a soupeř mi vrátil hratelnou kouli. Mně se následně povedlo zahrát dost kreativní strk, kterým jsem problém na stole vyřešil a pak už to bylo „jen“ o tom dohrát 5 koulí na stole se srdcem v krku. Situaci jsem ustál, takže jsem po výhře 9:8 postoupil mezi nejlepších 32 hráčů.

Tady na mě nečekal nikdo jiný než Joshua Filler, který v zápase předtím vykuchal Nielse Feijena 9:2 a před pár dny v 10ball získal titul mistra Evropy. Papírové předpoklady byly jasné – dostanu kouř, dokonce zazněl i názor, že bude hotovo dřív, než se stihnu zpotit, kterýžto názor byl značně naivní, neboť se začínám potit už cca 2 minuty po obléknutí dresu. O zápase samotném lze říct, že Joshua hry ze svého rozstřelu dohrával v průměru za 37 sekund, zatímco já o svůj rozstřel skoro vždy musel válčit 5-10 minut. Nicméně skóre zůstávalo stále dost vyrovnané, Joshua odskočil maximálně na rozdíl 2 her, kdy vedl 5:3. Já se ale nevzdával, moje jistoty tentokrát nacházely svůj cíl velmi přesně a Joshua tak musel opakovaně ukazovat, jak skvěle umí hrát o mantinely. Nakonec zápas dospěl do stavu 8:8 a když Joshua rozstřelil, tak bylo jasné, že se bude taktizovat. Po chvíli basování, kdy jsme oba měli trochu štěstí při únicích, jsem nedokázal o mantinel trefit kouli, z opakovaného záběru bylo zřejmé, že to bylo jen o pár milimetrů. Joshua po faulu měl mít jednoduchou dohrávku, ale zde se ukázalo, že je to taky jen člověk, špatná nahrávka ho dostala do velmi špatné pozice. Tu ovšem následným fantastickým strkem vyřešil a zdálo se, že už je hotovo, jenže nahrávka na osmičku byla opět nepřesvědčivá a Joshua musel kvůli nahrávce na devítku hrát pomalý strk náběhem směrem k rohové kapse. Tempo Joshuovi dost uteklo a v jednu chvíli to dokonce vypadalo na bílou do kapsy, nicméně nakonec koule zahnula mimo kapsu a přišla do perfektní pozice, ze které už devítku Joshua potopil bez potíží a získal tak vítězství 9:8.

Tenhle zápas stejně jako i celou devítku jsem si z celého ME užil nejvíc a to i díky skvělým výsledkům dalších týmových kolegů v čele Veronikou Hubrtovou, která vyválčila skvělou bronzovou medaili, stejně tak Peťa Brancuský se pochlapil svojí účastí mezi nejlepšími 16 juniory a Honza Meisner výsledkem 8:9 s Francisko Diaz-Pizzaro stejně já klepal na brány osmifinále mezi muži.

 

Miroslava Hubrtová

První zápas v 9 ball jsem hrála s Ortenzia Haefliger, pouštěla mne na stůl většinou v base. Podle toho zápas dopadl 0 : 6… Ona skončila s bronzovou medailí, byla opravdu dobrá. Druhý los byl ke mě milosrdný, byl to Walk-Over… A další zápas s Wienke Thamsen ? S ní jsem ukořistila jeden bodík, takže 1 : 6… ME byla velká zkušenost, nervozita, horko… netrefovala jsem běžné koule, ale splnila jsem si zážitek a nedopadla poslední… Takže O.K.

 

Petr Kavan

Můj první zápas v 9 ball začínal v 10 hod dopoledne. Po v podstatě dvou dnech, kdy sem se pouze díval a fandil svým úspěšnějším reprekolegům, jsem narazil na Fina Keihola Kai. Svým způsobem nerozehraný a nesoucí si v hlavě nepotopenou rozhodující osmičku v prvním zápase, jsem zápas odevzdal. Debakl 0:8. Myslím si, že kdybych zahrál svůj lepší standart, mohl jsem soupeře minimálně potrápit. mmj soupeř v 9 ball nakonec získal bronz. Tím to pro mě tento den skončilo a další zápas v B straně byl naplánu až druhý den. Pro mě hrozný. Potřebuju hrát a ne jeden zápas teď a další druhý den. prostě na to nejsem zvyklej. Druhý den zápas proti italovi Sini Riccardo. Cítil jsem se mírně lépe, ale soupeř hrál velmi kvalitně a vpodstatě dohrával co měl. Velice rychle jsem prohrával 1:7. V ten moment se něco zlomilo a já přestal chybovat. Vše dohrával a zdálo se, že mám na to, abych celý zápas ještě otočil. Za stavu 4:7 jsem se dostal po výměně jistot na stů a těžkým strkem jsem se dostal na stůl. vypadalo to na dohrávku a následný můj brejk. Mohlo se pak stát cokoliv. A přišla hrubá chba na opravdu jednoduché kouly na středovou kapsu. Prohra 4:8. Konec . Kdybych měl zhodnotit komplexně mé účinkování, jsem zklamán. Mám pocit, že neproměněná osmička v prvním zápase za stavu 7:7 rozhodla o mém herním projevu v celém turnaji. Kdybych vyhrál, nakoplo by mě to, hrál víc zápasů atd. Toť asi vše.

 

Petr Brancuský

V devitce jsem vyhral svuj prvni zapas s Calvinem. Druhý zápas jsem vyhral proti Arda Baykara. Třetí zápas o postup do last 16 jsem sehrál s již dobře známým Cidam Dogukan se kterým mi dříve většinou štěstí nepřálo..ale tentokrát po velmi náročném zápase se mi povedno zvítězit 8:7. V last 16 jsem bohužel prohrál s Janem van Lieropem, který v druhé půlce zápasu hrál výborně. Touto prohrou pro mě bohužel končí kategorie juniorů. Rád bych poděkoval všem za podporu a společně strávený čas s ostatními členy reprezentace. Moc jsem si to užil a také posbíral nové zkušenosti.

 

Milan Tomeček

První zápas jsem hrál s vicemistrem evropy v čtrnáctce s kterým jsem nehrál jsem svůj standart a mohl jsem hrát o mnohem lépe ale soupeř hrál celkem dost dobře. tento zápas jsem prohrál. Další zápas jsem hrál taky s Finem, ale s kterým jsem také nehrál svůj standart a tento zápas jsem měl vyhrát, ale naopak jsem ho prohrál.

 

Calvin Washburn

První zápas jsem hrál s Brancusem. Byla to Škoda ale alespoň to bylo v Áčku. Dělali jsme oba chyby ale já udělal víc a prohrál jsem 8:5 když mi spadla bílá s devítkou. Já jsem byl mezi malá který musel hrál 1. Kola Béčka jelikož skoro všichni ostatní měli volný los. Měl jsem hratelného hráče a očekával že vyhraju bez větších potíž. Ale to se vůbec nestalo. Vedl jsem 2:1 a udělal hroznou chybu na osmičce a nakonec nepotopil devítku kvůli té chyby od té doby cely zápas jsem nedokázal potopit více než 3 koule za sebou a nakonec jsem prohrál 4:8. Po zápase jsem si myslel že možná radči skončím s kulečníkem s tím co jsem zahrál. Stále o tom považuji, ale časem určitě přijde že mě to bude znovu chybět a hned se znovu vrátím.

 

Filip Lebduška

V prvním kole 9ball jsem hrál proti Pehlivanovic Sanjin, který předvedl opravdu bezchybnou hru a já bojoval se svým rozstřelem, takže zápas skončil opravdu rychle. V dalším kole jsem hrál proti Zdziech Mateusz, se kterým jsme měli zápas opravdu vyrovnaný, rozhodli pouze mé dvě zkažené jistoty a jedna minutá koule, bohužel ..úplně stejně mohl tyto chyby udělat soupeř, jen u něj oproti mě stálo trochu toho štěstí.

Děkuji moc našemu svazu za možnost se účastnit letošního Mistrovství Evropy, všem fanouškům za podporu a také všem, kteří nám obětovali čas abychom byli připravení a vše po cestě i na místě proběhlo hladce. Díky.

 

Další hlavní zprávy

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

Další zpravodajství

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Školský pohár 2019

20190614_100131

Dnes v herně Harlequin Praha hraji 4.ročník „Školského poháru“ v poolbilliardové hře mini 8 ball. Účastní se celkem 20 hráček a hráčů ze sedmi klubů. Průběžné výsledky můžete sledovat ve výsledkovém servisu. Přejeme dobrý strk

EEBC JUNIOR CUP 2019 – RUŽOMBEROK – SLOVENSKO

Přišla pozvánka na EEBC junior Cup 2019 – Slovensko 22.6. – 23.6.2019

Podrobnosti v propozicích níže:

EEBC JUNIOR CUP 2019 – proposal

Školský pohár – poslední den přihlášení

Školský pohár se koná 14. 6. 2019, dnes je poslední den přihlášení na turnaj.

Všechny propozice níže:

20190515_SP_PropoziceHlavPapirV1TV

20190515_SP_PozvankaSP_HlavPapirV1TV

20190520_sklskphr_plkt_A3_03

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Poslední kolo České poolové tour

Dnes se hrají regiony – kvalifikace na poslední kolo České poolové tour 2019.

Do zítřka postupuje 17 lidí, alikvótní počty z regionů jsou vidět na Google Disk.

Výsledky jednotlivých oblastí sledujte v našem výsledkovém servisu.

 

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

Extraliga týmů

Dnes se hraje extraliga týmů v Kolbence a v Balabušce Praha.

Výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1900.7
2 Urban Petr MPC Pardubice 1276.1
3 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1262.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1203.5
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1200.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1186
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1169.2
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1166.8
9 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1157.9
10 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1140.8
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1057.2
12 Tužil Pavel MPC Pardubice 1052.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1008.8
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 991.1
15 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 987.6
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 954.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí