Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

2)  Jak bys zhodnotil své výkony po oba dva dny?

Já jsem si oba turnaje maximálně užil. Moje hra byla úplně klidná, nedělal jsem si s ničím starosti, i když v neděli jsem si myslel, že se budu pakovat už ve čtvrtfinále. 

 

3)  Kdo z hráčů a hráček byl pro Tebe největším pozitivním či negativním překvapením z hlediska předvedených výkonů a dalšího nejen herního projevu?

Dobře jsem znal výborné kluky z Budějovic Adama Trhlíka a Davida Mrázka, ale nikdy jsem se při hře nepotkal s nikým z Brňáků, ani s Enrikem Tenkem, ani s Milanem Tomečkem. Oba mě překvapili svou klidnou a hodně vyrovnanou hrou. Určitě je super výkon a umístění Báry Vorlové. Kdo mě naopak nepřekvapil, je Tom Kurz od nás z klubu, ten má už docela dlouho svůj standard hodně vysoko. Trochu mě mrzí, že zmizeli hráči z Pardubic, ale třeba Kuba Ouhrabka má určitě dobře nakročeno. < /span>

 

4)  Tento rok byla zavedena pro semifinálové a finálové zápasy povinnost hry s časovým rozhodčím. Jaký vliv to mělo na Tebe a dle tvého pohledu na Tvé soupeře?

Já nemůžu být spokojenější, protože jsem svižný hráč. Přesto jsem při tréninku občas časové limity používal, abych si ten tlak vyzkoušel v praxi. Taky mi pomohla videa z Mosconi Cupu, která jsem v poslední době ze „studijních důvodu“ sledoval. Moji soupeři možná nebyli tak rychlí, nejsou na to zvyklí, takže pro mě to byla výhoda.

 

5)  Kdy jsi začal hrát kulečník, kdy jsi začal se „sportovním poolbilliardem“, jak často trénuješ? Využíváš k tréninku trenéra, springpartnera a máš další doplňkové sporty k poolbilliardu?

Kulečník jsem začal hrát v jedenácti letech a po několika měsících jsem se dostal k Dávidovi Erösovi, který mi dal takovou drsnou školu, že z jeho tréninků a z metody „vyřeš problém“ čerpám dodnes :-). Zatím posledním trenérem je Tomáš Kejla, ale v současnosti spíš trávím čas u stolu sám. A ostatní sporty? Hlavně volejbal, plážový i šestkový. 

 

6)  S jakým vybavením hraješ?

Používám Predator SP se zúženou špičkou Z-2 S-tuned, kterou někdy střídám se standardní tři sta čtrnáctkou, breakuju se svým prvním tágem Poison VX s nalepenou extra tvrdou kůži, jump je taky Poison VX.

 

7)  Jak ve svém rozhovoru již řekl Michal Gavenčiak:“Jsem zvědavý, jestli v poolbiliardu končí doba dřevěná a nastupuje doba karbonová „. Uvažuješ o případné změně ve vybavení, ať už se jedná o Predátor Revo, Mezz Ignite či jiné špičky obdobné technologie?

Vyzkoušel jsem si Enrikovo Revo a po chvilce zvykání jsem pochopil, že je to fakt dost zajímavá záležitost. Přestože je to takové „kopyto“, poskytuje fantastickou kontrolu bílé koule. Doteď jsem o změně neuvažoval, asi i proto, že v mém druhém kulečníkovém oboru – ve snookeru – se zatím žádná technologická revoluce nechystá, ale po téhle zkušenosti mám brouka v hlavě(?!)

 

8)  Jak bys zhodnotil organizaci a průběh turnaje, připravenost herny, občerstvení, atmosféru atd.?

Juniorské turnaje v Pardubicích jsou vždycky super: nejenom atmosférou, ale všechno neuvěřitelně dobře šlape. Jardové a všechny jejich ženy – Dáša, Hanka, Lenka… jsou prostě skvělí! A škvarkovka rulez :-D 

 

9)  Co bys vzkázal hráčům, kteří přemýšlí nad účastí na Mistrovství ČR juniorů 14.1. nekonečná a 9 ball a nejsou ještě rozhodnuti?

Devítka je hra amerických pubů, čtrnáctka je královská disciplína, takže to bude zajímavý mix. Určitě přijeďte! Stojí to za to! 

 

Díky za rozhovor

Tomáš Vančura

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí