Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

2)  Jak bys zhodnotil své výkony po oba dva dny?

Já jsem si oba turnaje maximálně užil. Moje hra byla úplně klidná, nedělal jsem si s ničím starosti, i když v neděli jsem si myslel, že se budu pakovat už ve čtvrtfinále. 

 

3)  Kdo z hráčů a hráček byl pro Tebe největším pozitivním či negativním překvapením z hlediska předvedených výkonů a dalšího nejen herního projevu?

Dobře jsem znal výborné kluky z Budějovic Adama Trhlíka a Davida Mrázka, ale nikdy jsem se při hře nepotkal s nikým z Brňáků, ani s Enrikem Tenkem, ani s Milanem Tomečkem. Oba mě překvapili svou klidnou a hodně vyrovnanou hrou. Určitě je super výkon a umístění Báry Vorlové. Kdo mě naopak nepřekvapil, je Tom Kurz od nás z klubu, ten má už docela dlouho svůj standard hodně vysoko. Trochu mě mrzí, že zmizeli hráči z Pardubic, ale třeba Kuba Ouhrabka má určitě dobře nakročeno. < /span>

 

4)  Tento rok byla zavedena pro semifinálové a finálové zápasy povinnost hry s časovým rozhodčím. Jaký vliv to mělo na Tebe a dle tvého pohledu na Tvé soupeře?

Já nemůžu být spokojenější, protože jsem svižný hráč. Přesto jsem při tréninku občas časové limity používal, abych si ten tlak vyzkoušel v praxi. Taky mi pomohla videa z Mosconi Cupu, která jsem v poslední době ze „studijních důvodu“ sledoval. Moji soupeři možná nebyli tak rychlí, nejsou na to zvyklí, takže pro mě to byla výhoda.

 

5)  Kdy jsi začal hrát kulečník, kdy jsi začal se „sportovním poolbilliardem“, jak často trénuješ? Využíváš k tréninku trenéra, springpartnera a máš další doplňkové sporty k poolbilliardu?

Kulečník jsem začal hrát v jedenácti letech a po několika měsících jsem se dostal k Dávidovi Erösovi, který mi dal takovou drsnou školu, že z jeho tréninků a z metody „vyřeš problém“ čerpám dodnes :-). Zatím posledním trenérem je Tomáš Kejla, ale v současnosti spíš trávím čas u stolu sám. A ostatní sporty? Hlavně volejbal, plážový i šestkový. 

 

6)  S jakým vybavením hraješ?

Používám Predator SP se zúženou špičkou Z-2 S-tuned, kterou někdy střídám se standardní tři sta čtrnáctkou, breakuju se svým prvním tágem Poison VX s nalepenou extra tvrdou kůži, jump je taky Poison VX.

 

7)  Jak ve svém rozhovoru již řekl Michal Gavenčiak:“Jsem zvědavý, jestli v poolbiliardu končí doba dřevěná a nastupuje doba karbonová „. Uvažuješ o případné změně ve vybavení, ať už se jedná o Predátor Revo, Mezz Ignite či jiné špičky obdobné technologie?

Vyzkoušel jsem si Enrikovo Revo a po chvilce zvykání jsem pochopil, že je to fakt dost zajímavá záležitost. Přestože je to takové „kopyto“, poskytuje fantastickou kontrolu bílé koule. Doteď jsem o změně neuvažoval, asi i proto, že v mém druhém kulečníkovém oboru – ve snookeru – se zatím žádná technologická revoluce nechystá, ale po téhle zkušenosti mám brouka v hlavě(?!)

 

8)  Jak bys zhodnotil organizaci a průběh turnaje, připravenost herny, občerstvení, atmosféru atd.?

Juniorské turnaje v Pardubicích jsou vždycky super: nejenom atmosférou, ale všechno neuvěřitelně dobře šlape. Jardové a všechny jejich ženy – Dáša, Hanka, Lenka… jsou prostě skvělí! A škvarkovka rulez :-D 

 

9)  Co bys vzkázal hráčům, kteří přemýšlí nad účastí na Mistrovství ČR juniorů 14.1. nekonečná a 9 ball a nejsou ještě rozhodnuti?

Devítka je hra amerických pubů, čtrnáctka je královská disciplína, takže to bude zajímavý mix. Určitě přijeďte! Stojí to za to! 

 

Díky za rozhovor

Tomáš Vančura

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1936.5
2 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1472.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1468.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1456.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1346.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1306.9
7 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1304.8
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1262.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1221.3
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1214.4
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1139.3
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1123.8
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1123.7
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.2
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1061.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí