Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

2)  Jak bys zhodnotil své výkony po oba dva dny?

Já jsem si oba turnaje maximálně užil. Moje hra byla úplně klidná, nedělal jsem si s ničím starosti, i když v neděli jsem si myslel, že se budu pakovat už ve čtvrtfinále. 

 

3)  Kdo z hráčů a hráček byl pro Tebe největším pozitivním či negativním překvapením z hlediska předvedených výkonů a dalšího nejen herního projevu?

Dobře jsem znal výborné kluky z Budějovic Adama Trhlíka a Davida Mrázka, ale nikdy jsem se při hře nepotkal s nikým z Brňáků, ani s Enrikem Tenkem, ani s Milanem Tomečkem. Oba mě překvapili svou klidnou a hodně vyrovnanou hrou. Určitě je super výkon a umístění Báry Vorlové. Kdo mě naopak nepřekvapil, je Tom Kurz od nás z klubu, ten má už docela dlouho svůj standard hodně vysoko. Trochu mě mrzí, že zmizeli hráči z Pardubic, ale třeba Kuba Ouhrabka má určitě dobře nakročeno. < /span>

 

4)  Tento rok byla zavedena pro semifinálové a finálové zápasy povinnost hry s časovým rozhodčím. Jaký vliv to mělo na Tebe a dle tvého pohledu na Tvé soupeře?

Já nemůžu být spokojenější, protože jsem svižný hráč. Přesto jsem při tréninku občas časové limity používal, abych si ten tlak vyzkoušel v praxi. Taky mi pomohla videa z Mosconi Cupu, která jsem v poslední době ze „studijních důvodu“ sledoval. Moji soupeři možná nebyli tak rychlí, nejsou na to zvyklí, takže pro mě to byla výhoda.

 

5)  Kdy jsi začal hrát kulečník, kdy jsi začal se „sportovním poolbilliardem“, jak často trénuješ? Využíváš k tréninku trenéra, springpartnera a máš další doplňkové sporty k poolbilliardu?

Kulečník jsem začal hrát v jedenácti letech a po několika měsících jsem se dostal k Dávidovi Erösovi, který mi dal takovou drsnou školu, že z jeho tréninků a z metody „vyřeš problém“ čerpám dodnes :-). Zatím posledním trenérem je Tomáš Kejla, ale v současnosti spíš trávím čas u stolu sám. A ostatní sporty? Hlavně volejbal, plážový i šestkový. 

 

6)  S jakým vybavením hraješ?

Používám Predator SP se zúženou špičkou Z-2 S-tuned, kterou někdy střídám se standardní tři sta čtrnáctkou, breakuju se svým prvním tágem Poison VX s nalepenou extra tvrdou kůži, jump je taky Poison VX.

 

7)  Jak ve svém rozhovoru již řekl Michal Gavenčiak:“Jsem zvědavý, jestli v poolbiliardu končí doba dřevěná a nastupuje doba karbonová „. Uvažuješ o případné změně ve vybavení, ať už se jedná o Predátor Revo, Mezz Ignite či jiné špičky obdobné technologie?

Vyzkoušel jsem si Enrikovo Revo a po chvilce zvykání jsem pochopil, že je to fakt dost zajímavá záležitost. Přestože je to takové „kopyto“, poskytuje fantastickou kontrolu bílé koule. Doteď jsem o změně neuvažoval, asi i proto, že v mém druhém kulečníkovém oboru – ve snookeru – se zatím žádná technologická revoluce nechystá, ale po téhle zkušenosti mám brouka v hlavě(?!)

 

8)  Jak bys zhodnotil organizaci a průběh turnaje, připravenost herny, občerstvení, atmosféru atd.?

Juniorské turnaje v Pardubicích jsou vždycky super: nejenom atmosférou, ale všechno neuvěřitelně dobře šlape. Jardové a všechny jejich ženy – Dáša, Hanka, Lenka… jsou prostě skvělí! A škvarkovka rulez :-D 

 

9)  Co bys vzkázal hráčům, kteří přemýšlí nad účastí na Mistrovství ČR juniorů 14.1. nekonečná a 9 ball a nejsou ještě rozhodnuti?

Devítka je hra amerických pubů, čtrnáctka je královská disciplína, takže to bude zajímavý mix. Určitě přijeďte! Stojí to za to! 

 

Díky za rozhovor

Tomáš Vančura

 

Další hlavní zprávy

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1900.7
2 Urban Petr MPC Pardubice 1276.1
3 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1262.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1203.5
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1200.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1186
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1169.2
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1166.8
9 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1157.9
10 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1140.8
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1057.2
12 Tužil Pavel MPC Pardubice 1052.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1008.8
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 991.1
15 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 987.6
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 954.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí