Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? 🙂 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

2)  Jak bys zhodnotil své výkony po oba dva dny?

Já jsem si oba turnaje maximálně užil. Moje hra byla úplně klidná, nedělal jsem si s ničím starosti, i když v neděli jsem si myslel, že se budu pakovat už ve čtvrtfinále. 

 

3)  Kdo z hráčů a hráček byl pro Tebe největším pozitivním či negativním překvapením z hlediska předvedených výkonů a dalšího nejen herního projevu?

Dobře jsem znal výborné kluky z Budějovic Adama Trhlíka a Davida Mrázka, ale nikdy jsem se při hře nepotkal s nikým z Brňáků, ani s Enrikem Tenkem, ani s Milanem Tomečkem. Oba mě překvapili svou klidnou a hodně vyrovnanou hrou. Určitě je super výkon a umístění Báry Vorlové. Kdo mě naopak nepřekvapil, je Tom Kurz od nás z klubu, ten má už docela dlouho svůj standard hodně vysoko. Trochu mě mrzí, že zmizeli hráči z Pardubic, ale třeba Kuba Ouhrabka má určitě dobře nakročeno. < /span>

 

4)  Tento rok byla zavedena pro semifinálové a finálové zápasy povinnost hry s časovým rozhodčím. Jaký vliv to mělo na Tebe a dle tvého pohledu na Tvé soupeře?

Já nemůžu být spokojenější, protože jsem svižný hráč. Přesto jsem při tréninku občas časové limity používal, abych si ten tlak vyzkoušel v praxi. Taky mi pomohla videa z Mosconi Cupu, která jsem v poslední době ze „studijních důvodu“ sledoval. Moji soupeři možná nebyli tak rychlí, nejsou na to zvyklí, takže pro mě to byla výhoda.

 

5)  Kdy jsi začal hrát kulečník, kdy jsi začal se „sportovním poolbilliardem“, jak často trénuješ? Využíváš k tréninku trenéra, springpartnera a máš další doplňkové sporty k poolbilliardu?

Kulečník jsem začal hrát v jedenácti letech a po několika měsících jsem se dostal k Dávidovi Erösovi, který mi dal takovou drsnou školu, že z jeho tréninků a z metody „vyřeš problém“ čerpám dodnes :-). Zatím posledním trenérem je Tomáš Kejla, ale v současnosti spíš trávím čas u stolu sám. A ostatní sporty? Hlavně volejbal, plážový i šestkový. 

 

6)  S jakým vybavením hraješ?

Používám Predator SP se zúženou špičkou Z-2 S-tuned, kterou někdy střídám se standardní tři sta čtrnáctkou, breakuju se svým prvním tágem Poison VX s nalepenou extra tvrdou kůži, jump je taky Poison VX.

 

7)  Jak ve svém rozhovoru již řekl Michal Gavenčiak:“Jsem zvědavý, jestli v poolbiliardu končí doba dřevěná a nastupuje doba karbonová „. Uvažuješ o případné změně ve vybavení, ať už se jedná o Predátor Revo, Mezz Ignite či jiné špičky obdobné technologie?

Vyzkoušel jsem si Enrikovo Revo a po chvilce zvykání jsem pochopil, že je to fakt dost zajímavá záležitost. Přestože je to takové „kopyto“, poskytuje fantastickou kontrolu bílé koule. Doteď jsem o změně neuvažoval, asi i proto, že v mém druhém kulečníkovém oboru – ve snookeru – se zatím žádná technologická revoluce nechystá, ale po téhle zkušenosti mám brouka v hlavě(?!)

 

8)  Jak bys zhodnotil organizaci a průběh turnaje, připravenost herny, občerstvení, atmosféru atd.?

Juniorské turnaje v Pardubicích jsou vždycky super: nejenom atmosférou, ale všechno neuvěřitelně dobře šlape. Jardové a všechny jejich ženy – Dáša, Hanka, Lenka… jsou prostě skvělí! A škvarkovka rulez 😀 

 

9)  Co bys vzkázal hráčům, kteří přemýšlí nad účastí na Mistrovství ČR juniorů 14.1. nekonečná a 9 ball a nejsou ještě rozhodnuti?

Devítka je hra amerických pubů, čtrnáctka je královská disciplína, takže to bude zajímavý mix. Určitě přijeďte! Stojí to za to! 

 

Díky za rozhovor

Tomáš Vančura

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Mistrovství republiky v osmičce opanoval obhájce J. Meisner!

Minulý víkend se odehrálo mistrovství republiky v nejznámější disciplíně 8 ball.

Jako herna byla vybrána Harlequin Praha ve Vršovicích.

Rozhovor Veronika Hubrtová 8 ball + 10 ball

Blahopřeji Veroniko, opět jsi obhájila loňské prvenství v obou zatím odehraných disciplínách 😊

Dámy se zlepšily, ale ty jsi na sobě zapracovala, jezdíš na zahraniční turnaje a Eurotoury, jak se herně cítíš, pomohly ti jmenované turnaje?

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

První dvě disciplíny MR žen 8 ball a 10 ball, se hrály o uplynulém víkendu ve spolupráci Českomoravského billiardového svazu s pořádajícím klubem Maple Pool Club Pardubice. Očekávala se podobná účast jako v loňském roce. Ale k překvapení všech se v obou disciplínách nakonec účastnilo 15 hráček, co znamenalo například v disciplíně 10 ball o 7 hráček více. Hráčky byly z domácího klubu MPC Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha, Balabuška Praha a jako loni také z 1. KK Chomutov.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1943.9
2 Urban Petr MPC Pardubice 1434
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1305.4
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1286.6
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.7
7 Kníže Martin MPC Pardubice 1094.3
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1090
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1089.6
10 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1086.8
11 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1060.5
13 Nechvíle Josef Řipská Praha 1052.5
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 981.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 950.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 933.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019