Jan Meisner, Harlequ’in Praha – vítěz ČPTour 32 10 ball

 

1)    Honzo, gratuluji ti k vítězství na ČPTour 32 v disciplíně 10 ball. Spravil sis chuť po ne úplně vydařeném ME?

 

Po ME to byl první větší turnaj, který se mi povedl vyhrát, takže z toho mám určíte radost a těší mě, že ne úplně ideální forma, která mě provázela poslední dobou už na tomto turnaji nebyla.

 

2)    Jak bylo těžké vyhrát celý turnaj? Několik výsledků jsi měl těsnějších.

 

Nejtěžší bylo čtvrtfinále s Petrem Urbanem a semifinále s Davidem Žalmanem. Oba zápasy jsem ale měl dobře rozehrané, vedeni 6:1 s Petrem a 7:2 s Davidem, pak přišlo vždycky pár chyb a oba začali dotahovat. Jinak jsem se v ostatních zápasech ani moc nenadřel.

 

3)    Co jsi říkal výkonům svým protihráčům? Který hráč tě nejvíce překvapil hrou či výsledkem?

 

Nejvíc mě překvapil Martin Galuška, to že se dostal, až do semifinále svědčí o tom, že už nějakou tu dobu patří mezi tu užší špičku hráčů a co jsem mel možnost sledovat jeho hru, tak vidím velký posun dopředu.

 

4)    Co bys zkritizoval, či naopak pochválil na tomto turnaji?

 

Zkritizoval bych rozhodně velmi špatnou kvalitu stolů. Nekvalitní koule, vymleté mantinely, díry v plátnech nebo plátno polité pivem, rozdílné osvětlení skoro na každém stole. Ke spodním dvěma stolům v klubovně mužů říct jenom SUPER! Pochválil bych naopak dobrou organizaci turnaje. Až na menší zdržení v závěru turnaje, kdy se sešlo pár pomalejších zápasů, měl turnaj rychlý a bezproblémový průběh zásluhou Robina a Davida Dittricha.

 

5)    V žebříčku, jsi se díky svému vítězství, posunul před Petra Urbana a Davida Žalmana na první místo. Jak těžké bude toto místo udržet?

 

Počítám s tím, že udržet tak těsné vedení před Petrem nebude vůbec jednoduché, ale vzhledem k tomu, že zbývají už jen devítka a čtrnáctka, což jsou moje nejsilnější disciplíny, tak si věřím, že bych tento těsný náskok měl udržet.

 

6)    Na ME jsi nepředváděl úplně nejlepší výkony, a když už se ti zápas povedl, tak to na vítězství nestačilo. Co máš v úmyslu udělat proto, aby se tento rozdíl co nejvíce smazal?

 

V úmyslu mám pořád to samé. Trénovat, hrát místní turnaje a doufat, že to bude stačit. Zahraniční turnaje a zkušenosti z nich si momentálně nemůžu dovolit z finanční stránky.

 

7)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

 

Teď o víkendu MR týmu ve snookeru, klasické MR ve snookeru, zbylé dvě disciplíny ČPTour, v létě pak jako vždy Pardubice Open.

 

8)    Jaké jsou tvé ambice pro letošní sezónu, co se týká výsledků?

 

Rozhodně se chci probojovat opět na ME, to je u mě na prvním místě. Pak umístění aspoň do 3.mista na MR ve snookeru a samozřejmě na podzim co nejvíc titulů na MR v poolu.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

Další hlavní zprávy

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1894.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.8
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1487.5
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1449.1
5 Žalman David MPC Pardubice 1313
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1304.1
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1266
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1252.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1232.5
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1196.1
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1153
14 Suchánek Jan Casablanca Tábor 1142.4
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1128
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1112.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí