Jan Meisner, Harlequ’in Praha – vítěz ČPTour 32 10 ball

 

1)    Honzo, gratuluji ti k vítězství na ČPTour 32 v disciplíně 10 ball. Spravil sis chuť po ne úplně vydařeném ME?

 

Po ME to byl první větší turnaj, který se mi povedl vyhrát, takže z toho mám určíte radost a těší mě, že ne úplně ideální forma, která mě provázela poslední dobou už na tomto turnaji nebyla.

 

2)    Jak bylo těžké vyhrát celý turnaj? Několik výsledků jsi měl těsnějších.

 

Nejtěžší bylo čtvrtfinále s Petrem Urbanem a semifinále s Davidem Žalmanem. Oba zápasy jsem ale měl dobře rozehrané, vedeni 6:1 s Petrem a 7:2 s Davidem, pak přišlo vždycky pár chyb a oba začali dotahovat. Jinak jsem se v ostatních zápasech ani moc nenadřel.

 

3)    Co jsi říkal výkonům svým protihráčům? Který hráč tě nejvíce překvapil hrou či výsledkem?

 

Nejvíc mě překvapil Martin Galuška, to že se dostal, až do semifinále svědčí o tom, že už nějakou tu dobu patří mezi tu užší špičku hráčů a co jsem mel možnost sledovat jeho hru, tak vidím velký posun dopředu.

 

4)    Co bys zkritizoval, či naopak pochválil na tomto turnaji?

 

Zkritizoval bych rozhodně velmi špatnou kvalitu stolů. Nekvalitní koule, vymleté mantinely, díry v plátnech nebo plátno polité pivem, rozdílné osvětlení skoro na každém stole. Ke spodním dvěma stolům v klubovně mužů říct jenom SUPER! Pochválil bych naopak dobrou organizaci turnaje. Až na menší zdržení v závěru turnaje, kdy se sešlo pár pomalejších zápasů, měl turnaj rychlý a bezproblémový průběh zásluhou Robina a Davida Dittricha.

 

5)    V žebříčku, jsi se díky svému vítězství, posunul před Petra Urbana a Davida Žalmana na první místo. Jak těžké bude toto místo udržet?

 

Počítám s tím, že udržet tak těsné vedení před Petrem nebude vůbec jednoduché, ale vzhledem k tomu, že zbývají už jen devítka a čtrnáctka, což jsou moje nejsilnější disciplíny, tak si věřím, že bych tento těsný náskok měl udržet.

 

6)    Na ME jsi nepředváděl úplně nejlepší výkony, a když už se ti zápas povedl, tak to na vítězství nestačilo. Co máš v úmyslu udělat proto, aby se tento rozdíl co nejvíce smazal?

 

V úmyslu mám pořád to samé. Trénovat, hrát místní turnaje a doufat, že to bude stačit. Zahraniční turnaje a zkušenosti z nich si momentálně nemůžu dovolit z finanční stránky.

 

7)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

 

Teď o víkendu MR týmu ve snookeru, klasické MR ve snookeru, zbylé dvě disciplíny ČPTour, v létě pak jako vždy Pardubice Open.

 

8)    Jaké jsou tvé ambice pro letošní sezónu, co se týká výsledků?

 

Rozhodně se chci probojovat opět na ME, to je u mě na prvním místě. Pak umístění aspoň do 3.mista na MR ve snookeru a samozřejmě na podzim co nejvíc titulů na MR v poolu.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

Další hlavní zprávy

Jubilejní 40 Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2018

 

 

Za necelý měsíc bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v NH Hotelu Koningshof v holandském Veldhovenu, konkrétně ve dnech 19. července až 31. července 2018. Toto ME je zvláštní tím, že je výroční, a tak se všechny kategorie budou odehrávat na jednom místě ve stejném termínu. Hrát se bude na 60 stolech Dynamic III. Celkem se bude účastnit 550 hráčů z 37 různých evropských zemí, kteří jsou nominováni jednotlivými národními federacemi pro tuto výjimečnou událost. Za tyto dva týdny bude korunováno 35 nových mistrů Evropy v kategorii jednotlivců (kadeti, junioři, juniorky, muži, ženy, vozíčkáři, senioři a seniorky) a kategorií týmů.

 

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem vítězem ČPTour Open 9 ball

Michale blahopřeji k zisku titulu, do poslední chvíle si asi nevěděl, jestli pojedeš na turnaj, kdy ses rozhodl a jak si se na turnaji cítil?

Vítězem ČPTour Open Michal Gavenčiak, vítězem série Jan Meisner!

2.6.2018 se uskutečnil poslední podnik v série České poolové tour, a to OPEN 9 ball.

Nakonec se přihlásilo 49 hráčů, turnaj byl tedy jednodenní a hrálo se v Balabušce Praha.

Rozhovor s Honzou Meisnerem, vítězem 14.1 – ČPTour 2018

Honzo, blahopřeji k vítězství ve čtrnáctce a k posunu na první místo v celkovém pořadí.

Celý turnaj si vypadal přesvědčivě, herně si ti hodně dařilo, projděme si některé zápasy, jako prvního si měl Romana Mirakhmedova, ve 13. náběhu jsi prohrával 13 : -2, jak bys hodnotil zápas, svůj výkon a soupeře?

Vítězem 14.1 v ČPTour se stal Jan Meisner!

Na turnaji v královské disciplíně v Harlequinu Praha se sešlo všech 32 přihlášených hráčů.

Mezi největší favority patřil Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban a David Žalman. Tito čtyři, ještě zároveň s Jakubem Stunou, bojují o prvenství v České poolové tour. Toto kolo mohlo už hodně napovědět tomu, kdo bude mít největší šance v posledním turnaji – ČPTour Open 9 ball.

David Žalman – Maple Pool Club Pardubice – vítěz čtvrtého kola ČPTour 32 v disciplíně 10 ball 2018

 

1)    Davide, gratuluji Ti k vítězství. Opět po zhruba roce vyhraný větší turnaj. Jaký byl pocit bezprostředně po vítězství?

No je pravda, že za poslední rok jsem měl velké herní výkyvy a teď už jsem to konečně trošku stabilizoval. Jak mě jistě znáte, tak já radost po vyhraném turnaji moc neprojevuji a ani nevím, jak na to Každopádně spokojený jsem byl, ale že bych tam cítil něco víc se říct nedá. Přeci jenom jedno vyhrané ČPTour, celkově až tak moc neznamená, je to jen jedna vyhraná bitva.

David Žalman ovládl 4. kolo ČPTour v Utopii Brno!

Na 4. kole ČPTour, které se konalo v disciplíně 10 ball v Čajovně Utopii Brno. Dostavilo se 31 hráčů, jediný kdo se nezúčastnil, byl Mario Marič. Celý průběh turnaje byl k vidění ve výsledkovém servisu a prostřednictvím sociálním sítím i některé live přenosy.

 

Hrálo se systémem zkráceného DKO 32 pavouk, první dvě kola v A straně a celá B strana na 6 vítězných bodů, se střídavým rozstřelem. Zbylé zápasy, tedy 16KO se hrál na 8 vítězných bodů, také se střídavým rozstřelem.

 

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1842.6
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1508.1
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1443.7
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1442.6
5 Praus Tomáš MPC Pardubice 1437.5
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1365.1
7 Švestka Martin MPC Pardubice 1335.9
8 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1315.8
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1308.9
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1283.3
11 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1260.4
12 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1246.6
13 Žalman David MPC Pardubice 1181.1
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1177
15 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1104.3
16 Růčka Radek MPC Pardubice 1096.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí