Jan Meisner, Harlequ’in Praha – vítěz ČPTour 32 10 ball

 

1)    Honzo, gratuluji ti k vítězství na ČPTour 32 v disciplíně 10 ball. Spravil sis chuť po ne úplně vydařeném ME?

 

Po ME to byl první větší turnaj, který se mi povedl vyhrát, takže z toho mám určíte radost a těší mě, že ne úplně ideální forma, která mě provázela poslední dobou už na tomto turnaji nebyla.

 

2)    Jak bylo těžké vyhrát celý turnaj? Několik výsledků jsi měl těsnějších.

 

Nejtěžší bylo čtvrtfinále s Petrem Urbanem a semifinále s Davidem Žalmanem. Oba zápasy jsem ale měl dobře rozehrané, vedeni 6:1 s Petrem a 7:2 s Davidem, pak přišlo vždycky pár chyb a oba začali dotahovat. Jinak jsem se v ostatních zápasech ani moc nenadřel.

 

3)    Co jsi říkal výkonům svým protihráčům? Který hráč tě nejvíce překvapil hrou či výsledkem?

 

Nejvíc mě překvapil Martin Galuška, to že se dostal, až do semifinále svědčí o tom, že už nějakou tu dobu patří mezi tu užší špičku hráčů a co jsem mel možnost sledovat jeho hru, tak vidím velký posun dopředu.

 

4)    Co bys zkritizoval, či naopak pochválil na tomto turnaji?

 

Zkritizoval bych rozhodně velmi špatnou kvalitu stolů. Nekvalitní koule, vymleté mantinely, díry v plátnech nebo plátno polité pivem, rozdílné osvětlení skoro na každém stole. Ke spodním dvěma stolům v klubovně mužů říct jenom SUPER! Pochválil bych naopak dobrou organizaci turnaje. Až na menší zdržení v závěru turnaje, kdy se sešlo pár pomalejších zápasů, měl turnaj rychlý a bezproblémový průběh zásluhou Robina a Davida Dittricha.

 

5)    V žebříčku, jsi se díky svému vítězství, posunul před Petra Urbana a Davida Žalmana na první místo. Jak těžké bude toto místo udržet?

 

Počítám s tím, že udržet tak těsné vedení před Petrem nebude vůbec jednoduché, ale vzhledem k tomu, že zbývají už jen devítka a čtrnáctka, což jsou moje nejsilnější disciplíny, tak si věřím, že bych tento těsný náskok měl udržet.

 

6)    Na ME jsi nepředváděl úplně nejlepší výkony, a když už se ti zápas povedl, tak to na vítězství nestačilo. Co máš v úmyslu udělat proto, aby se tento rozdíl co nejvíce smazal?

 

V úmyslu mám pořád to samé. Trénovat, hrát místní turnaje a doufat, že to bude stačit. Zahraniční turnaje a zkušenosti z nich si momentálně nemůžu dovolit z finanční stránky.

 

7)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

 

Teď o víkendu MR týmu ve snookeru, klasické MR ve snookeru, zbylé dvě disciplíny ČPTour, v létě pak jako vždy Pardubice Open.

 

8)    Jaké jsou tvé ambice pro letošní sezónu, co se týká výsledků?

 

Rozhodně se chci probojovat opět na ME, to je u mě na prvním místě. Pak umístění aspoň do 3.mista na MR ve snookeru a samozřejmě na podzim co nejvíc titulů na MR v poolu.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

 

 

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

 

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1834
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1659
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1515.5
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1448.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1387.6
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1366
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1338.3
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1298.1
9 Švestka Martin MPC Pardubice 1288
10 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1270.1
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1258.1
12 Žalman David MPC Pardubice 1182.5
13 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1154.4
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1121.9
15 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1101.2
16 Erös Dávid Řipská Praha 1077.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí