David Žalman – Maple Pool Club Pardubice – vítěz čtvrtého kola ČPTour 32 v disciplíně 10 ball 2018

 

1)    Davide, gratuluji Ti k vítězství. Opět po zhruba roce vyhraný větší turnaj. Jaký byl pocit bezprostředně po vítězství?

No je pravda, že za poslední rok jsem měl velké herní výkyvy a teď už jsem to konečně trošku stabilizoval. Jak mě jistě znáte, tak já radost po vyhraném turnaji moc neprojevuji a ani nevím, jak na to Každopádně spokojený jsem byl, ale že bych tam cítil něco víc se říct nedá. Přeci jenom jedno vyhrané ČPTour, celkově až tak moc neznamená, je to jen jedna vyhraná bitva.

 

2)    Turnaj byl z tvé strany pomaleji rozehraný, ale ke konci jsi se dostával do varu, je to tak?

Je pravda, že na začátku mě velice zaskočilo, jak se Martin Kníže zlepšil, hlavně co se týče mezihry a basování. Upřímně musím říci, že jsem ho podcenil a málem mě to stálo hnedka první zápas. Na tuto chybu jsem si v následujících zápasech už dal pozor.

 

3)    Semifinálový zápas s Adamem Houdkem, byl výsledkově jednoznačný. Jak jsi vnímal průběh tohoto zápasu ty?

Adam je velice skvělý hráč a moc rád s ním hraji, protože naše zápasy mají vcelku rychlý průběh. Na začátku jsem dal hned 2 čisté, a to mě, přeci jenom zlepšilo postup v tomto zápase. Musím se přiznat, že při mně také stálo lehce štěstí, protože když už jsem nedal tak jsem nenechal úplně lehkou pozici. Prostě a jednoduše mi tento zápas vyšel a to včetně rozstřelů, které má většinou lepší právě Adam.

 

4)    Jak sis užíval finále s Andrew Rushem, a jak bys ho ohodnotil?

Musím říct, že postup Andrewa do finále mě velice mile překvapil, přeci jenom na ČPT nebyl úplným favoritem, ale prokousal se velice pěkně. Může to být hlavně tím, že on hraje velice dobře takticky Snooker a 10ball je na to ideální taktická hra. Bylo na něm trošku vidět, že turnaj už je velice dlouhý a tak dělal chyby z nepozornosti nebo trošku z uspěchanosti. Takhle to hodnotím já, protože dělám často úplně stejné chyby. Tentokrát mě asi něco osvítilo a i finále jsem hrál jako by to byl první zápas dne a vyvaroval jsem se většině těchto chyb.

 

5)    Byl jsi na turnaji ze série Euro Tour i s Petrem Urbanem a Markem Hajdovským. Z této trojice si byl nejúspěšnější na ČPTour právě ty. Ale co sis odnesl z EuroTouru?

Popravdě EuroTour byl přesně ten turnaj, který jsem potřeboval na znovu nakopnutí. Být zase mezi těmi co hrají ME a celkově ta atmosféra byla velice povzbuzující. Člověka to opět vrátí do reality, že je potřeba se soustředit celý zápas a neodfláknout žádnou kouli, protože ať je stav jaký chce, jedna chyba může ohrozit celý průběh zápasu, a nebo naopak využít chyby soupeře, která Vás do toho zápasu zase vrátí. Důležitý byl pro mě pocit, že zase mohu hrát mezi těmito hráči a vrátit se tak zpět mezi elitu.

 

6)    Ve startovním poli bylo několik mladých juniorů. Stihl jsi některého sledovat jak hraje? Případně jiného hráče, který tě zaujal výkony?  

Abych řekl pravdu, tak tentokrát jsem více soustředil na průběh svých zápasů a ostatní jsem tolik nesledoval. Podpora je samozřejmě důležitá, ale sledování zápasů je velice náročné, protože člověk při sledování přemýšlí úplně stejně, jako by byl přímo u stolu a tak si vlastně vůbec neodpočine. Koho jsem si však všiml, byl Honza Freiberk, který pěkně postupoval polem přes celé béčko, až zpět mezi last16, kde poté slušně potrápil Pavla Balaštíka.

         

7)    V celkovém pořadí Ti patří pátá příčka a možnost dosáhnout na vítězství už zřejmě není. Nicméně jaký je tvůj tip na první tři místa v celkovém žebříčku?

No neřekl bych že možnost už zřejmě není, ale že by to bylo hodně těžké. Co jsem koukal na body tak nějaká šance tam ještě je a když se podíváme jak se toto ČPTour promíchalo, tak to může být ještě velice zajímavé.

 

8)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

Teď si úplně nejsem jistý kdy, co je, protože se v těch datumech a co kdy je docela ztrácím. O nadcházejícím víkendu nás čeká extraliga týmů, poté další kolo ČPTour a pak určitě ještě plánuji nějaké ty zahraniční turnaje jako trénink na ME a samozřejmostí je Pardubice Open.

 

9)    Není tajemstvím, že sis pořídil psa. Je nositelem jména Ronnie. Je taky takový „blázen“?

Ano je to veliký blázen a naprosto super sparring partner na trénink. Ono když míříš na kouli přes celý stůl a najednou vidíš, jak ti tam vyskakuje něčí bílá hlava a plandající uši, tak tě potom vůbec nic nerozhodí. Nemluvím o tom, že když člověk napřáhne na strk, tak Ronnie začne štěkat, případně do tebe kopne a pak běží ke kapse kam padá barevná koule. Takže když mi někdo potom říká nebo vidím, jak někoho vytáčí průchod servírky nebo nevhodný pohyb hráčů, tak se mohu jedině smát a doporučit pořídit si na trénink psychiky Jack Russela.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

Další hlavní zprávy

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Další zpravodajství

I. liga týmů

Dnes se hraje druhé kolo I. ligy týmů.

Průběžné výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

Zároveň můžete sledovat i ostatní výsledky našich turnajů, například extraligy týmů, která se odehrála včera, na prvním místě se drží MPC Pardubice A, následované týmy Balabušky Praha A a Harlequinu Praha A.

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

ČPTour 32 10 ball

Dnes se hraje 10 ball, Česká poolová tour.

Podrobnosti na našem výsledkovém servisu.

Dnes se hrají regiony – kvalifikace na ČPTour 10 ball

Hrají se opět regionální kvalifikace na zítřejší Českou poolovou tour 32 10 ball.

Aktuálné výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Počet postupujících z jednotlivých kvalifikací je možné vidět na Disk Google.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

ČPTour 32 9 ball

Dnes se hraje ČPTour 32 9 ball, přišlo všech 32 hráčů. Hraje se v Balabušce Praha.

Průběh můžete sledovat na stránkách výsledkového servisu, pozdější fáze turnaje budeme přenášet živě.

Regionální kvalifikace – počet postupových míst

Dnes se hrají regionální kvalifikace na Českou poolovou tour 2019 9 ball.

Vše sledujte v našem výsledkovém servisu.

Počet postupových míst z jednotlivých regionů bude postupně vidět na Disk Google.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2130.9
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1645
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1286.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1281.5
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 1256
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1234.7
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1211.5
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1189.1
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1133.7
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1103.3
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1094.5
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1076.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí