David Žalman – Maple Pool Club Pardubice – vítěz čtvrtého kola ČPTour 32 v disciplíně 10 ball 2018

 

1)    Davide, gratuluji Ti k vítězství. Opět po zhruba roce vyhraný větší turnaj. Jaký byl pocit bezprostředně po vítězství?

No je pravda, že za poslední rok jsem měl velké herní výkyvy a teď už jsem to konečně trošku stabilizoval. Jak mě jistě znáte, tak já radost po vyhraném turnaji moc neprojevuji a ani nevím, jak na to Každopádně spokojený jsem byl, ale že bych tam cítil něco víc se říct nedá. Přeci jenom jedno vyhrané ČPTour, celkově až tak moc neznamená, je to jen jedna vyhraná bitva.

 

2)    Turnaj byl z tvé strany pomaleji rozehraný, ale ke konci jsi se dostával do varu, je to tak?

Je pravda, že na začátku mě velice zaskočilo, jak se Martin Kníže zlepšil, hlavně co se týče mezihry a basování. Upřímně musím říci, že jsem ho podcenil a málem mě to stálo hnedka první zápas. Na tuto chybu jsem si v následujících zápasech už dal pozor.

 

3)    Semifinálový zápas s Adamem Houdkem, byl výsledkově jednoznačný. Jak jsi vnímal průběh tohoto zápasu ty?

Adam je velice skvělý hráč a moc rád s ním hraji, protože naše zápasy mají vcelku rychlý průběh. Na začátku jsem dal hned 2 čisté, a to mě, přeci jenom zlepšilo postup v tomto zápase. Musím se přiznat, že při mně také stálo lehce štěstí, protože když už jsem nedal tak jsem nenechal úplně lehkou pozici. Prostě a jednoduše mi tento zápas vyšel a to včetně rozstřelů, které má většinou lepší právě Adam.

 

4)    Jak sis užíval finále s Andrew Rushem, a jak bys ho ohodnotil?

Musím říct, že postup Andrewa do finále mě velice mile překvapil, přeci jenom na ČPT nebyl úplným favoritem, ale prokousal se velice pěkně. Může to být hlavně tím, že on hraje velice dobře takticky Snooker a 10ball je na to ideální taktická hra. Bylo na něm trošku vidět, že turnaj už je velice dlouhý a tak dělal chyby z nepozornosti nebo trošku z uspěchanosti. Takhle to hodnotím já, protože dělám často úplně stejné chyby. Tentokrát mě asi něco osvítilo a i finále jsem hrál jako by to byl první zápas dne a vyvaroval jsem se většině těchto chyb.

 

5)    Byl jsi na turnaji ze série Euro Tour i s Petrem Urbanem a Markem Hajdovským. Z této trojice si byl nejúspěšnější na ČPTour právě ty. Ale co sis odnesl z EuroTouru?

Popravdě EuroTour byl přesně ten turnaj, který jsem potřeboval na znovu nakopnutí. Být zase mezi těmi co hrají ME a celkově ta atmosféra byla velice povzbuzující. Člověka to opět vrátí do reality, že je potřeba se soustředit celý zápas a neodfláknout žádnou kouli, protože ať je stav jaký chce, jedna chyba může ohrozit celý průběh zápasu, a nebo naopak využít chyby soupeře, která Vás do toho zápasu zase vrátí. Důležitý byl pro mě pocit, že zase mohu hrát mezi těmito hráči a vrátit se tak zpět mezi elitu.

 

6)    Ve startovním poli bylo několik mladých juniorů. Stihl jsi některého sledovat jak hraje? Případně jiného hráče, který tě zaujal výkony?  

Abych řekl pravdu, tak tentokrát jsem více soustředil na průběh svých zápasů a ostatní jsem tolik nesledoval. Podpora je samozřejmě důležitá, ale sledování zápasů je velice náročné, protože člověk při sledování přemýšlí úplně stejně, jako by byl přímo u stolu a tak si vlastně vůbec neodpočine. Koho jsem si však všiml, byl Honza Freiberk, který pěkně postupoval polem přes celé béčko, až zpět mezi last16, kde poté slušně potrápil Pavla Balaštíka.

         

7)    V celkovém pořadí Ti patří pátá příčka a možnost dosáhnout na vítězství už zřejmě není. Nicméně jaký je tvůj tip na první tři místa v celkovém žebříčku?

No neřekl bych že možnost už zřejmě není, ale že by to bylo hodně těžké. Co jsem koukal na body tak nějaká šance tam ještě je a když se podíváme jak se toto ČPTour promíchalo, tak to může být ještě velice zajímavé.

 

8)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

Teď si úplně nejsem jistý kdy, co je, protože se v těch datumech a co kdy je docela ztrácím. O nadcházejícím víkendu nás čeká extraliga týmů, poté další kolo ČPTour a pak určitě ještě plánuji nějaké ty zahraniční turnaje jako trénink na ME a samozřejmostí je Pardubice Open.

 

9)    Není tajemstvím, že sis pořídil psa. Je nositelem jména Ronnie. Je taky takový „blázen“?

Ano je to veliký blázen a naprosto super sparring partner na trénink. Ono když míříš na kouli přes celý stůl a najednou vidíš, jak ti tam vyskakuje něčí bílá hlava a plandající uši, tak tě potom vůbec nic nerozhodí. Nemluvím o tom, že když člověk napřáhne na strk, tak Ronnie začne štěkat, případně do tebe kopne a pak běží ke kapse kam padá barevná koule. Takže když mi někdo potom říká nebo vidím, jak někoho vytáčí průchod servírky nebo nevhodný pohyb hráčů, tak se mohu jedině smát a doporučit pořídit si na trénink psychiky Jack Russela.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

Další hlavní zprávy

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

ME 2018 – 9 ball přinesla bronz pro Veroniku Hubrtovou!

 

Poslední disciplína byla 9 ball, do které se zapojilo našich 14 hráčů. Co se týká výsledků, určitě to byla disciplína nejúspěšnější a to díky bronzové medaili Veroniky Hubrtové, která tímto výsledkem rozšířila svou sbírku medailí na devět. Její výsledek bude pravděpodobně znamenat i nominaci na MS žen v 9 ball.

ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher.

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Další zpravodajství

EuroTour Leende – „bláznivý čtvrtek“.

EuroTour Leende – „bláznivý čtvrtek“.

Na stránkách www.kozoom.com bude možno sledovat ve čtvrtek zdarma veškeré zápasy z EuroTouru v Leende.

Neváhejte sledovat – nutno se registrovat a přihlásit. Další dny budou vždy dva zápasy online na FB stránce EPBF.

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Mistrem republiky 8 ball pro rok 2018 Jan Meisner!

Mistrem republiky pro rok 2018 se stal Honza Meisner!

Stream 1

Stream 2 (konec zápasu)

MR 8 ball

Hraje se MR 8 ball v Harlequinu Praha, sledovat můžete na našem výsledkovém servisu.

Hraje se kvalifikace MR 8 ball

Hraje se kvalifikace MR 8 ball.

Turnaj se odehrává v Harlequinu Praha, je 44 soutěžících, 10 skupin, do zítřka postupují dva první z každé skupiny, v neděli se bude hrát 35 DBKO (64).

 

 

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

ČMBS je členem EEBC

VV ČMBS rozhodl o vstupu do organizace EEBC, které bylo v těchto dnech již zrealizováno.

EEBC sdružuje státy většinou bývalé východní Evropy a v rámci toho pořádá různé soutěže a šampionáty.

Jako příklad bude v březnu 2019 1. ročník juniorského šampionátu v Bulharsku, podrobnosti budou uveřejněny postupně, je připravováno utkání Východní Evropa proti části Asie formou Mosconi Cupu.

Je to další možnost pro naše špičkové závodníky – hrát zahraniční turnaje s dobrou kvalitou, za rozumnější ceny než v EPBF.

http://ebc-billiard.com/

 

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  8 ball v kulečníkové herně Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 13 hráček,.

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

Stůl 5

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1643.5
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1434.1
3 Zhou Longdi MPC Pardubice 1427.3
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1420.4
5 Žalman David MPC Pardubice 1397.9
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1389.7
7 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1327.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1298.1
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1265.3
10 Růčka Radek MPC Pardubice 1254
11 Vondráček Petr MPC Pardubice 1241.8
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1229.4
13 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1182.9
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1168.5
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1135.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1070.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí