David Žalman – Maple Pool Club Pardubice – vítěz čtvrtého kola ČPTour 32 v disciplíně 10 ball 2018

 

1)    Davide, gratuluji Ti k vítězství. Opět po zhruba roce vyhraný větší turnaj. Jaký byl pocit bezprostředně po vítězství?

No je pravda, že za poslední rok jsem měl velké herní výkyvy a teď už jsem to konečně trošku stabilizoval. Jak mě jistě znáte, tak já radost po vyhraném turnaji moc neprojevuji a ani nevím, jak na to Každopádně spokojený jsem byl, ale že bych tam cítil něco víc se říct nedá. Přeci jenom jedno vyhrané ČPTour, celkově až tak moc neznamená, je to jen jedna vyhraná bitva.

 

2)    Turnaj byl z tvé strany pomaleji rozehraný, ale ke konci jsi se dostával do varu, je to tak?

Je pravda, že na začátku mě velice zaskočilo, jak se Martin Kníže zlepšil, hlavně co se týče mezihry a basování. Upřímně musím říci, že jsem ho podcenil a málem mě to stálo hnedka první zápas. Na tuto chybu jsem si v následujících zápasech už dal pozor.

 

3)    Semifinálový zápas s Adamem Houdkem, byl výsledkově jednoznačný. Jak jsi vnímal průběh tohoto zápasu ty?

Adam je velice skvělý hráč a moc rád s ním hraji, protože naše zápasy mají vcelku rychlý průběh. Na začátku jsem dal hned 2 čisté, a to mě, přeci jenom zlepšilo postup v tomto zápase. Musím se přiznat, že při mně také stálo lehce štěstí, protože když už jsem nedal tak jsem nenechal úplně lehkou pozici. Prostě a jednoduše mi tento zápas vyšel a to včetně rozstřelů, které má většinou lepší právě Adam.

 

4)    Jak sis užíval finále s Andrew Rushem, a jak bys ho ohodnotil?

Musím říct, že postup Andrewa do finále mě velice mile překvapil, přeci jenom na ČPT nebyl úplným favoritem, ale prokousal se velice pěkně. Může to být hlavně tím, že on hraje velice dobře takticky Snooker a 10ball je na to ideální taktická hra. Bylo na něm trošku vidět, že turnaj už je velice dlouhý a tak dělal chyby z nepozornosti nebo trošku z uspěchanosti. Takhle to hodnotím já, protože dělám často úplně stejné chyby. Tentokrát mě asi něco osvítilo a i finále jsem hrál jako by to byl první zápas dne a vyvaroval jsem se většině těchto chyb.

 

5)    Byl jsi na turnaji ze série Euro Tour i s Petrem Urbanem a Markem Hajdovským. Z této trojice si byl nejúspěšnější na ČPTour právě ty. Ale co sis odnesl z EuroTouru?

Popravdě EuroTour byl přesně ten turnaj, který jsem potřeboval na znovu nakopnutí. Být zase mezi těmi co hrají ME a celkově ta atmosféra byla velice povzbuzující. Člověka to opět vrátí do reality, že je potřeba se soustředit celý zápas a neodfláknout žádnou kouli, protože ať je stav jaký chce, jedna chyba může ohrozit celý průběh zápasu, a nebo naopak využít chyby soupeře, která Vás do toho zápasu zase vrátí. Důležitý byl pro mě pocit, že zase mohu hrát mezi těmito hráči a vrátit se tak zpět mezi elitu.

 

6)    Ve startovním poli bylo několik mladých juniorů. Stihl jsi některého sledovat jak hraje? Případně jiného hráče, který tě zaujal výkony?  

Abych řekl pravdu, tak tentokrát jsem více soustředil na průběh svých zápasů a ostatní jsem tolik nesledoval. Podpora je samozřejmě důležitá, ale sledování zápasů je velice náročné, protože člověk při sledování přemýšlí úplně stejně, jako by byl přímo u stolu a tak si vlastně vůbec neodpočine. Koho jsem si však všiml, byl Honza Freiberk, který pěkně postupoval polem přes celé béčko, až zpět mezi last16, kde poté slušně potrápil Pavla Balaštíka.

         

7)    V celkovém pořadí Ti patří pátá příčka a možnost dosáhnout na vítězství už zřejmě není. Nicméně jaký je tvůj tip na první tři místa v celkovém žebříčku?

No neřekl bych že možnost už zřejmě není, ale že by to bylo hodně těžké. Co jsem koukal na body tak nějaká šance tam ještě je a když se podíváme jak se toto ČPTour promíchalo, tak to může být ještě velice zajímavé.

 

8)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

Teď si úplně nejsem jistý kdy, co je, protože se v těch datumech a co kdy je docela ztrácím. O nadcházejícím víkendu nás čeká extraliga týmů, poté další kolo ČPTour a pak určitě ještě plánuji nějaké ty zahraniční turnaje jako trénink na ME a samozřejmostí je Pardubice Open.

 

9)    Není tajemstvím, že sis pořídil psa. Je nositelem jména Ronnie. Je taky takový „blázen“?

Ano je to veliký blázen a naprosto super sparring partner na trénink. Ono když míříš na kouli přes celý stůl a najednou vidíš, jak ti tam vyskakuje něčí bílá hlava a plandající uši, tak tě potom vůbec nic nerozhodí. Nemluvím o tom, že když člověk napřáhne na strk, tak Ronnie začne štěkat, případně do tebe kopne a pak běží ke kapse kam padá barevná koule. Takže když mi někdo potom říká nebo vidím, jak někoho vytáčí průchod servírky nebo nevhodný pohyb hráčů, tak se mohu jedině smát a doporučit pořídit si na trénink psychiky Jack Russela.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

Další hlavní zprávy

David Žalman ovládl 4. kolo ČPTour v Utopii Brno!

Na 4. kole ČPTour, které se konalo v disciplíně 10 ball v Čajovně Utopii Brno. Dostavilo se 31 hráčů, jediný kdo se nezúčastnil, byl Mario Marič. Celý průběh turnaje byl k vidění ve výsledkovém servisu a prostřednictvím sociálním sítím i některé live přenosy.

 

Hrálo se systémem zkráceného DKO 32 pavouk, první dvě kola v A straně a celá B strana na 6 vítězných bodů, se střídavým rozstřelem. Zbylé zápasy, tedy 16KO se hrál na 8 vítězných bodů, také se střídavým rozstřelem.

 

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

Proběhlo I. kolo Lioness ČMBS Open pro mládež

V neděli 25.2.2018 se konal v pražské herně Billiard Centra na Harfě historicky první turnaj nové série Lioness ČMBS Open hraný v 8-ball. Série se skládá ze tří dílčích turnajů, ze kterých ti nejlepší postupují na finální kemp se světoznámým trenérem Ralphem Eckertem. Turnaje se mohli zúčastnit výhradně žáci základních škol, v případě víceletých gymnázií hráči do 15 let věku. Nakonec se i díky nešťastným úrazům a nemocem, které si děti přivezly z jarních prázdnin turnaje zúčastnilo 21 dětí celkem ze 7 klubů napříč celou ČR.

První víkend MR seniorů za námi

O uplynulém víkendu se odehrálo MR seniorů ve dvou disciplínách. Jako vždy je celý průběh turnaje zaznamenán v našem výsledkovém servisu.

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Další zpravodajství

Počet postupujících z regionů

Dnes se hrají regiony 14.1.
Počet postupujících naleznete na Google disk. Všechny výsledky v našem výsledkovém servisu.

I. liga týmů 2. kolo

Dnes se hraje II. kolo I. ligy týmů.

Výsledky najdete v našem výsledkovém servisu.

II. kolo týmů 2018 – extraliga + I. liga

Nadcházející sobotu bude odehrána Českomoravská extraliga týmů – 5.5.2018 (Harlequin + Balabuška), v neděli bude I. liga týmů v Billiard Centru MSK Kolbenka, Kolbenova 1001/38e, Praha.
Rozlosování týmů najdete na poolbilliard.cz – soutěže – týmy.

David Žalman ovládl 4. kolo ČPTour v Utopii Brno!

Na 4. kole ČPTour, které se konalo v disciplíně 10 ball v Čajovně Utopii Brno. Dostavilo se 31 hráčů, jediný kdo se nezúčastnil, byl Mario Marič. Celý průběh turnaje byl k vidění ve výsledkovém servisu a prostřednictvím sociálním sítím i některé live přenosy.

 

Hrálo se systémem zkráceného DKO 32 pavouk, první dvě kola v A straně a celá B strana na 6 vítězných bodů, se střídavým rozstřelem. Zbylé zápasy, tedy 16KO se hrál na 8 vítězných bodů, také se střídavým rozstřelem.

 

ČPTour 32 10 ball

Dnes se hraje ČPTour 32 10 ball, čtvrté kolo nejvyšší České soutěže jednotlivců. Hraje se 10 ball, v herně Čajovna Utopia Brno ve spolupráci s kulečníkovým klubem Delta Billiard Brno.

Hraje se na 12 stolech a online výsledky jsou k vidění ve výsledkovém servisu.

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

MR seniorů druhý víkend

Dnes se hraje 14.1, přítomno je 21 hráčů, hraje se rovnou pavouk.

Výsledky jako vždy v našem výsledkovém servisu.

Regiony – kvalifikace na ČPTour 32 10 ball

Dnes se hrají regiony v disciplíně 10 ball, středočeský začíná o hodinu později.

Na výsledky se můžete podívat v našem výsledkovém servisu.

Na alikvótní rozdělení míst do ČPTour podle hráčského obsazení na jednotlivých regionech se můžete dívat na Google disk.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1729.5
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1572.9
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1408.5
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1380
5 Švestka Martin MPC Pardubice 1320.1
6 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1302
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1275
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1252.7
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1249.5
10 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1220.9
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1199.8
12 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1184.4
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1124.3
14 Růčka Radek MPC Pardubice 1061.9
15 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1016.7
16 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1014
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí